Úvod Správy Mládež Žiaci postúpili na finále halových majstrovstiev Slovenska

Žiaci postúpili na finále halových majstrovstiev Slovenska

Výbery U15 i U13 postúpili na finále halových majstrovstiev Slovenska.

Naše žiacke výbery si zimnú pauzu spestrujú halovými turnajmi, kde dosahujú veľmi dobré výsledky. Žiaci Slovana Bratislava v kategóriách do 15 rokov (U15) a do 13 rokov (U13) zvíťazili na 2. kole halových majstrovstiev Slovenska v Myjave a vybojovali si postup na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční 16. – 18. januára 2020 v Púchove.

Belasá U15 sa spočiatku trápila v koncovke, keď stratila body pri remíze so Skalicou a tesne prehrala so Spartakom Trnava, no popoludní už mladí slovanisti nielen hrali, ale aj zakončovali ako z partesu a súperom nedali najmenšiu šancu. Nad Interom zvíťazili 4:2, Skalicu deklasovali 4:0 a Trnavu zdolali rozdielom triedy 3:0. Na finále do Púchova postupoval len víťaz skupiny, na našu radosť si túto miestenku zaistili práve naši starší žiaci do 15 rokov.

„Cesta do finále majstrovstiev Slovenska bola náročná. V dopoludňajších dueloch sme trpeli na efektivite v zakončení a nepremenili sme veľa sľubných príležitostí. Popoludní sme už vyhrali všetky zápasy, v koncovke sa nám darilo oveľa lepšie a dali sme 11 gólov. Hráči si v každom stretnutí siahli na dno svojich síl, ukázali individuálne i tímové kvality. Treba pripomenúť, že po dlhšej dobe sme s obomi kategóriami U13 aj U15 postúpili do finále. Už sa nevieme dočkať na finálový turnaj,“ povedal tréner tímu Attila Illés.

Výsledky ŠK Slovan U15 na 2. kole halových majstrovstiev Slovenska:

ŠK Slovan – Inter Bratislava 4:0 a 4:2

ŠK Slovan – MFK Skalica 1:1 a 4:0

ŠK Slovan – Spartak Trnava 0:1 a 3:0

Strelci: Marcelli 3, Rehuš 3, Ivanics 3, Homola 2, Marko, Šalkovič, Hipp, Nemeškürti

Zostava: Marek Bôžik, Davyd Fesyuk, Martin Homola, Milan Šimon Rehuš, Marcel Nemeškürti, Martin Klaučo, Nino Marcelli, Samuel Murár, Michal Svoboda, Alex Hipp, Maximilián Marko, Jaroslav Šalkovič, Richard Slovák, Zoran Ivanics

Výborne si počínali aj mladší žiaci v kategórii do 13 rokov (U13). Tí v šiestich dueloch ani raz neprehrali a body stratili len pri remízach s Trnavou a Petržalkou. O postupe sa rozhodovalo až v poslednom zápase s Petržalkou, ten belasí zvládli a víťazstvom 1:0 si zabezpečili účasť na finálovom turnaji. „Veľmi sa tešíme, že sme sa v ťažkej konkurencii dokázali presadiť a postúpili sme na záverečný turnaj. Chalani išli v každom zápase naplno. Naši súperi ako Trnava či Petržalka mali vysokú kvalitu a výborné individuality. O postupe sa rozhodovalo až v poslednom stretnutí s Petržalkou a treba priznať, že sme mali aj kúsok šťastia, no nakoniec sme to zvládli. Náš tím si zaslúži pochvalu za nasadenie, bojovnosť a kvalitu, ktorú chalani počas týchto duelov ukázali,“ povedal tréner belasej U13 Michal Polčic.

Výsledky ŠK Slovan U13 na 2. kole halových majstrovstiev Slovenska:

ŠK Slovan – FC Petržalka 1:1 a 1:0

ŠK Slovan – FK Senica 4:0 a 5:0

ŠK Slovan – Spartak Trnava 0:0 a 3:1

Strelci: Hrmo 4, Kodhaj 3, Polakovič 2, Veľký, Šablatúra, Haba, Pernička, Holocsy

Zostava: Dávid Balog, Oliver Ďurík, Pavol Lembak, Michal Hrmo, Artur Haba, Rafael Valch, Dominik Balog, Šimon Polakovič, Alex Veľký, Marko Pernička, Samuel Šablatúra, Marko Bachna, Peter Holocsy, Patrik Kodhaj

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.