Úvod Správy Fortuna liga Je krásne dať gól na Tehelnom poli

Je krásne dať gól na Tehelnom poli

Ibrahim Rabiu strelil svoj premiérový gól na Tehelnom poli.

Belasí uzavreli jesennú časť v rámci domácej súťaže tým najlepším možným spôsobom. Tradičného rivala z Dunajskej Stredy, ktorý je zároveň naším najbližším prenasledovateľom, sme zdolali 2:0 a budeme zimovať s desaťbodovým náskokom na druhý DAC. O naše víťazstvo sa pričinil aj Ibrahim Rabiu, ktorý strelil svoj prvý gól v sezóne a vôbec prvýkrát skóroval na Tehelnom poli.

„Najdôležitejšie je, že sme ako tím podali veľmi dobrý výkon a náskok na Dunajskú Stredu sme pred zimou zvýšili na desať bodov. Nebol to jednoduchý duel. Máme nabitý program, hráme pohárové duely, kým súper sa na nás mohol celý týždeň pripravovať. Išli sme naplno, nechali sme na ihrisku srdce a preto sme zvíťazili,“ povedal Ibrahim Rabiu po stretnutí.

Kým pred rokom sme zimovali s osembodovým náskokom, teraz je náskok na čele ešte o dva body vyšší. Hodnotu tabuľkového postavenia umocňuje skutočnosť, že okrem ligy sme na jeseň hrali v Európskej lige i v domácom pohári. „Veľmi sa tešíme, že sme takto úspešne zvládli jesennú časť a sme lídrami súťaže s pomerne výrazným náskokom. Na jar chceme náš náskok ešte navýšiť. Máme za sebou vydarený rok, no všetci túžime po tom, aby bol rok 2020 ešte lepší a krajší,“ pokračoval nigérijský stredopoliar, ktorý v sobotňajšom súboji s DAC otvoril skóre stretnutia. Vyťažil z pekného prieniku Mohu, ktorý obišiel stopéra Oravca a pekne prihral do stredu šestnástky. Moderátor Jakub tak mohol prvý raz na Tehelnom poli pri gólovej oslave vyvolávať meno Ibrahima Rabia. „Moha mi pekne prihral do šestnástky, už stačilo len trafiť bránu. Hneď po zápase som sa mu poďakoval za peknú asistenciu. Je to krásny pocit dať gól na Tehelnom poli,“ usmieval sa šťastný strelec.

Rok 2019 bol aj pre Ibrahima Rabia plný udalostí. Po prekonaní zdravotných ťažkostí si začal pýtať stále viac priestoru v zostave a hrá čoraz v lepšej forme. Začína patriť ku kľúčovým hráčom nášho tímu a váži si aj odozvu zo strany fanúšikov. „Aj sám na sebe cítim, že po návrate zo zranenia som urobil progres. Veľmi mi záleží na tom, aby som bol platný hráč pre Slovan a pomáhal tímu. Vážim si aj reakciu zo strany publika, keď ma fanúšikovia pri striedaní vytlieskali. Vážim si takéto veci a momentálne som skutočne šťastný. Už sa neviem dočkať nového roka a ďalších výziev,“ uzavrel Ibrahim Rabiu.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase Európskej konferenčnej ligy UEFA ŠK Slovan Bratislava – PAOK FC (0:0).
ŠK Slovan Bratislava - PAOK FC 0:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

ŠK Slovan v piatom hracom dni Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval s PAOK FC 0:0. V tabuľke F-skupiny máme 8 bodov, a sme na druhom mieste vďaka lepšiemu skóre práve pred PAOK. V poslednom kole sa predstavíme 9. decembra o 21:00 na ihrisku FC Kodaň, ktorý je už istým postupujúcim z prvého miesta s 12 bodmi. PAOK doma v poslednom kole vyzve Lincoln.
Belasí sa predstavia v Kodani 9. decembra o 21:00.
Slovan privíta PAOK FC vo štvrtok 25. novembra o 18:45.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.