Úvod Správy Slovnaft Cup Do tretice už chceme vyhrať

Do tretice už chceme vyhrať

Slovanisti v stredu o 18:30 privítajú Žilinu.

Belasí v závere jesene odohrajú na Tehelnom poli tri zápasy v priebehu ôsmich dní. Atraktívny blok domácich duelov odštartujeme v stredu o 18:30 dohrávkou osemfinále Slovnaft Cup-u so Žilinou. Hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku nasleduje po 90 minútach rozstrel zo značky pokutového kopu.

Vstupenky si od 4 eur zakúpite on-line na Ticketmedia.sk, prípadne v deň zápasu od 17:00 v pokladnici na Tehelnom poli. Držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

So Žilinou sa stretávame druhýkrát v rozmedzí troch dní. V nedeľu sa pod Dubňom zrodila remíza 0:0. „Bude to iný zápas. Hráme doma, na prírodnej tráve a rovnako ako v Žiline pôjdeme za víťazstvom. Verím, že teraz už budeme aj efektívni a postúpime,“ povedal tréner Ján Kozák ml.

So Žilinčanmi sme v tejto sezóne odohrali dva ligové duely, oba sa skončili nerozhodne, keď sme aj v auguste na Tehelnom poli remizovali 1:1. „Myslím si, že v oboch zápasoch sme boli futbalovo lepší, no nedali sme góly, ktoré vo futbale rozhodujú. Do tretice už chceme vyhrať, keďže túžime po úspechu aj v domácom pohári. Všetci si prajeme, aby nás na Tehelnom poli podporili aj fanúšikovia.“

Belasí v tejto sezóne už odohrali veľa pohárových duelov, teraz sú však v situácii, keď sa všetko rozhodne len v jednom zápase bez možnosti odvety. V prípade remízy by okamžite nasledovali penalty. „Hráme doma a pôjdeme za víťazstvom po 90 minútach. Určite nechceme špekulovať, prehnane taktizovať či čakať na penalty,“ rázne vyhlásil Ján Kozák ml., ktorý so svojím realizačným tímom robí maximum, aby hráči boli po nedeľnom súboji v Žiline stopercentne pripravení aj na pohár. „Hráči musia byť v týchto dňoch veľkí profesionáli, je potrebné, aby sa o seba maximálne starali, pretože každá maličkosť rozhoduje. Máme ešte dostatok času, aby sme sa na zápas čo najlepšie pripravili. Už v Žiline som samozrejme myslel na to, že v stredu hráme pohár a v sobotu ligu s Dunajskou Stredou. Určite urobím nejaké zmeny v zostave, ale nebudem vopred prezrádzať, aké a koľko ich bude. Otáznik visí nad štartom Dominika Greifa, na pohár ešte zrejme nebude k dispozícii,“ uzavrel tréner belasých.

So Žilinou sme sa v pohári naposledy stretli v sezóne 2015/16, keď sme v semifinále postúpili po výsledkoch 0:0 doma a 1:1 vonku. V aktuálnej dekáde sme so Žilinou dvakrát hrali vo finále, vždy úspešne – v ročníku 2010/11 sme získali trofej po výsledku 3:3 a úspešnom penaltovom rozstrele (5:4), o dva roky neskôr sme Žilinu vo finále zdolali 2:0.

Ako postupovali

Belasí v druhom kole zvíťazili na ihrisku treťoligovej Liptovskej Štiavnice 4:0 (Dražič 3, Nono), v treťom kole hladko prešli cez piatoligovú Oravskú Porubu po výsledku 7:0 (Moha 2, Dražič 2, Nono, Matoš, Čavrič) a v štvrtom kole vyhrali na pôde druholigového Bardejova 5:2 (góly Daniel 2, Ratao, Ljubičič, Dražič).

Žilina v druhom kole vyhrala v treťoligových Lipanoch 1:0 (Myslovič), potom prešla cez štvrtoligovú Starú Ľubovňu 3:2 (Jánošík, Káčer, Gerebenits) a v štvrtom kole cez treťoligové Nové Mesto nad Váhom 4:0 (Bernát, Balaj, Vallo a Šupka vlastný).

Dôležité informácie

Dohrávka osemfinále Slovnaft Cup-u 2019/20 medzi ŠK Slovan Bratislava a MŠK Žilina sa odohrá v stredu 4. decembra o 18:30 a povedie ju rozhodcovská trojica Marhefka – Ádám, Žákech.

Vstupenky si od 4 eur zakúpite on-line na Ticketmedia.sk, prípadne v deň zápasu od 17:00 v pokladnici na Tehelnom poli. Držitelia permanentiek majú vstup na zápas zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Partnerom zápasu je spoločnosť VARTA. Každý fanúšik sa po zápase pri odchode zo štadióna môže tešiť na darček od spoločnosti VARTA v hodnote 3 eurá.

Organizačné pokyny k zápasu nájdete TU.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.