Úvod Správy Európska liga Belasí odcestovali do Turecka + FOTO z odletu

Belasí odcestovali do Turecka + FOTO z odletu

Výprava Slovana Bratislava nabrala smer Istanbul.

Poslednýkrát v kalendárnom roku 2019 sa bratislavské letisko odelo do belasa. Výprava najúspešnejšieho slovenského klubu dnes ráno odletela do Istanbulu, kde vo štvrtok večer o 18:55 SEČ odohráme duel 5. kola Európskej ligy s miestnym Besiktas JK.

Belasí stoja pred náročnou úlohou. Udržanie postupových ambícií im zabezpečí len triumf v Istanbule a akýkoľvek iný výsledok než remíza v súbežne hranom stretnutí Braga – Wolverhampton. „Nechceme veľmi rozmýšľať nad postupovou matematikou. Naším zámerom je odohrať čo najlepší zápas a opäť bodovať. Môžeme sa odraziť od prvého vzájomného zápasu, ktorý bol zážitkom na celý život, no Besiktas sa odvety výrazne zlepšil, v domácej lige strácajú na lídra len tri body a dostávajú oveľa menej gólov. Pre nich ako veľkoklub je zlé mať v skupine na konte nula bodov, na to musíme pamätať,“ povedal tréner Ján Kozák.

Do Turecka cestovali aj rekonvalescenti Aleksandar Čavrič a Moha. V poriadku je aj brankár Dominik Greif. „Dominik už včera s nami trénoval, verím, že bude pripravený. Myslím si, že aj Moha už bude pripravený nastúpiť, Čavrič ešte od začiatku nie, ale možno ho budeme môcť využiť počas zápasu. Hráči sú zdraví, jediný problém hlásil Jurij Medveděv, ktorý je chorý, uvidíme, ako to vyriešime.“

Turecké médiá avizujú zmeny v základnej zostave Besiktasu, kde podľa miestnych zdrojov dostanú viac priestoru mladí hráči. „Majú široký káder, viacerí mladí hráči sú zároveň mládežníckymi reprezentantmi, takže na to netreba veľmi brať ohľad. Besiktas bude mať určite kvalitu."  

Dominik Greif vynechal posledný ligový duel so Sereďou, no už je späť v tréningovom procese a do Istanbulu odlietal v dobrej nálade. „Cítim sa dobre. Pokiaľ mi dá tréner dôveru, tak budem pripravený nastúpiť. Od pondelka trénujem vonku na ihrisku, postupne zvyšujem záťaž a všetko je v poriadku. Dnes nás čaká ešte predzápasový tréning, no všetko je v poriadku,“ povedal Dominik Greif.

„Besiktas má obrovskú kvalitu, čo ukázal aj na Tehelnom poli. Nám vyšli doma brejky a štandardné situácie a dali sme im štyri góly. Vonku to bude určite ťažšie. Nám neostáva nič iné ako hrať bojovne a s plným nasadením a entuziazmom sa pobiť o čo najlepší výsledok,“ hovorí náš brankár.

V prvom stretnutí na Tehelnom poli dal Andraž Šporar dva góly. „Myslím si, že Besiktas odvtedy veľmi zapracoval na defenzíve, pričom zároveň majú vynikajúcich ofenzívnych hráčov, takže nás čaká veľmi náročný duel. Chceme získať tri body, určite sa budeme snažiť hrať ofenzívnejšie, no nie tak ako vo Fortuna lige, pretože súper bude oveľa kvalitnejší. Kým žije nádej na postup, budeme o ňu bojovať,“ vyhlásil Andraž Šporar.

Dnes o 16:30 je na programe tlačová konferencia ŠK Slovan a o 17:00 oficiálny tréning. Z oboch prinesieme textové reportáže, video-reportáže i fotogalériu.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.