Úvod Správy Slovnaft Cup Premiérový hetrik v kariére

Premiérový hetrik v kariére

Dejan Dražič ozdobil dnešný pohárový duel hetrikom.

Najprv využil zaváhanie brankára, potom predviedol kopaciu techniku a vymietol šibenicu a hetrik uzavrel pohotovou dorážkou strely Arťoma Suchockého. Hetrikový Dejan Dražič si pohárový zápas doslova užil a hral s patričnou chuťou.

Belasí si počas októbrovej reprezentačnej pauzy dohrávajú zápasy v Slovenskom pohári. Dohrávka druhého kola ich zaviedla do Liptovskej Štiavnica, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od Ružomberka a žije v nej cez tisíc obyvateľov. Miestny futbalový oddiel už niekoľko rokov úspešne reprezentuje obec v tretej futbalovej lige a v kádri má viacerých hráčov s ligovými skúsenosťami.

Keďže včera v liptovskom regióne husto pršalo, hralo sa napriek snahe domáceho klubu na veľmi ťažkom teréne. Naši hráči sa prispôsobili náročnému terénu, dobre sa pohybovali a rýchlo strelili dva góly, čím dostali zápas absolútne pod kontrolu. „Pred týždňom sme boli v Brage, dnes v Liptovskej Štiavnici, ale nerobíme žiaden rozdiel medzi tým, kde hráme. Nosíme na hrudi logo Slovana Bratislava a v každom okamihu reprezentujeme tento klub. Myslím si, že dnes sme ako celé mužstvo pristúpili k zápasu správne, od úvodu sme kontrolovali hru a s prehľadom sme doviedli duel do víťazného konca. Postup bol povinnosťou, tú sme splnili, pridali sme štyri góly a čisté konto, čo nás tiež teší,“ povedal po stretnutí Dejan Dražič.

Dejan ako ofenzívny univerzál nastúpil opäť na inom poste, tentoraz na pravom krídle. Od úvodu hýril aktivitou a hetrik je tou správnou odmenou za prejavenú snahu. Najmä druhý gól v Dejanovom podaní bol nádherný, keď si loptu vyviedol pred šestnástku a trafil krásne do pravého horného rohu. „Je to môj prvý hetrik v profesionálnej kariére! Chalani sa usmievali, ale je to skutočne tak. Určite mi to budú v kabíne pripomínať a poriadne mi to osladia,“ usmial sa šťastný trojnásobný strelec.

Realizačný tím nemal k dispozícii piatich reprezentantov, preto na Liptov vycestovala výrazne pozmenená zostava. Priestor dostali aj štyria mladí hráči. „Mladí chalani boli výborní, dobre sa mi s nimi hralo. Dnes sme nastúpili v prakticky novom zložení, ale fungovalo to, mohli sme dať aj viac gólov. Kombinácie často komplikoval naozaj ťažký terén, ale ten sme prijali ako fakt a snažili sme sa čo najlepšie adaptovať na podmienky. Ovplyvniť môžete svoj výkon a prístup, a nie podmienky či stav ihriska.“

Na zápas zavítalo takmer osemsto divákov, čo je vzhľadom na čas výkopu počas pracovného dňa solídna návšteva. Domáci boli voči výprave Slovana celý čas pohostinní, na ihrisku i mimo neho prejavili patričný rešpekt. Náš zástupca Ján Švehlík zase pred stretnutím kapitánovi Liptovskej Štiavnice Michalovi Gallovi odovzdal pamätný dres. Ako vníma Dejan tento formát domáceho pohára, keď prvé kolá hráme na ihrisku mužstiev z nižších súťaží? „Určite pozitívne. Máme síce nabitý program, ale chceme byť úspešní vo všetkých súťažiach a preto sme sa k domácemu poháru postavili pozitívne. Podobné pohárové duely som zažil ešte v rodnom Srbsku, kde to občas bývalo až príliš emotívne a menšie kluby nás neprijali tak pozitívne. Teraz to bolo úplne iné. Vyhrali sme, splnili sme úlohu favorita, a po stretnutí sme si s domácimi podali ruky. Aj oni dali do hry všetko, no vážime si, že sa aj na ťažkom teréne vyhli hrubým zákrokom a tak odchádzame domov bez zranení a s dobrým pocitom,“ uzavrel Dejan Dražič.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.