Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí odcestovali na sústredenie do Tatier

Belasí odcestovali na sústredenie do Tatier

Naša výprava absolvuje sústredenie vo Vysokých Tatrách.

Slovanisti využijú septembrovú reprezentačnú prestávku na sústredenie v Tatrách. Oddnes do pondelka pobudne naša výprava v Hornom Smokovci, kde budú na programe tréningy na ihrisku i kondične zamerané tréningové jednotky. Priestor bude aj na utuženie kolektívu.

Do Tatier cestovalo 17 hráčov do poľa a traja brankári. Ďalších päť hráčov z kádra prvého tímu si plní reprezentačné povinnosti. Realizačný tím belasých prišiel s myšlienkou naplno využiť septembrovú reprezentačnú pauzu, aby bolo naše mužstvo čo najlepšie pripravené na nabitý zápasový program, ktorý príde v ďalšom priebehu jesene.

„Pre sústredenie sme sa rozhodli aj preto, že ešte nie sme dlho pri tíme a potrebujeme mužstvo lepšie spoznať. Teraz máme prakticky jedinú možnosť, ako ešte do konca jesene popracovať aj na kondičných parametroch, potom sa už naplno rozbehne skupinová fáza Európskej ligy a aj domáca liga bude pokračovať v rýchlom slede. Najbližších päť dní využijeme na tréningy i utuženie kolektívu, aby sa hráči medzi sebou viac zblížili,“ povedal asistent trénera Martin Rusňák.

Belasí po nabitom úvode sezóny, keď v priebehu júla, augusta a prvého septembrového dňa absolvovali 15 súťažných zápasov, zmenia prostredie a budú trénovať v atmosfére slovenských veľhôr. Tréningy budú zamerané na hernú i kondičnú stránku. „Dopoludnia budeme trénovať na ihrisku, popoludní máme naplánované výbehy a bežecké tréningy na Štrbskom plese či inde v Tatrách aj podľa aktuálnych poveternostných podmienok. Každý realizačný tím má svoju filozofiu. My cítime, že je dôležité naše mužstvo ešte po fyzickej stránke posunúť. Určite to nie je zlé alebo nedostatočné, ale každý sa vie ešte priblížiť k svojím osobným limitom či parametrom. Po letnom období, ktoré bolo nabité zápasmi, sa vonku schladilo, pričom v chladnejšom počasí sa lepšie trénuje. Aj preto sme zvolili Tatry, aby hráči aj trochu zmenili prostredie,“ pokračoval Martin Rusňák.

Dnes dopoludnia absolvovali naši hráči fyzické testy, po skorom obede už nabrali smer Horný Smokovec. Okrem tréningov bude pre realizačný tím dôležité pracovať aj na utužení kolektívu. „Záleží nám aj na utužení kolektívu, hráčom ukážeme aj iné pekné časti Slovenska. Na jeden deň máme naplánovanú túru. Uvidíme ešte podľa počasia, ale zatiaľ premýšľame nad túrou na Kriváň alebo Rysy, no necháme si poradiť od skúsených ľudí z tejto oblasti. Slovan v posledných rokoch niečo podobné neabsolvoval, takže je to niečo nové, ale určite si necháme poradiť a pripravíme hráčom taký program, aby sústredenie splnilo svoj účel,“ uzavrel Martin Rusňák.

Zoznam hráčov, ktorí odcestovali na sústredenie do Tatier

Brankári: Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský

Hráči v poli: Myenty Abena, Mitch Apau, Kenan Bajrič, Aleksandar Čavrič, Erik Daniel, Joeri de Kamps, Dejan Dražič, Richárd Guzmics, Marin Ljubičič, Jurij Medveděv, Moha, Nono, Ibrahim Rabiu, Rafael Ratao, Arťom Suchockij, Georgios Tzovaras, Vernon de Marco

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po finále Slovnaft Cup-u 2019/20 ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok (1:0).
ŠK Slovan Bratislava zvíťazil vo finále Slovnaft Cup-u nad Ružomberkom 1:0.
V akej zostave nastúpime vo finále Slovnaft Cup-u?

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na derby Slovan - Trnava 11. júla o 18:00.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.