Úvod Správy Európska liga Pobijeme sa o druhú šancu

Pobijeme sa o druhú šancu

Hlasy z kabíny pred zápasom s KF Feronikeli.

Belasí sa pripravujú na stredajší úvodný duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s KF Feronikeli. V pondelok podvečer absolvovali tréningovú jednotku na Pasienkoch, v utorok už budú trénovať na Tehelnom poli. Tímu pomohlo víkendové víťazstvo v Pohroní, no hráči si uvedomujú, že na to, aby odčinili vypadnutie v Lige majstrov, ešte musia poriadne zabrať.

Dávid Holman má pomerne bohaté medzinárodné skúsenosti aj z maďarskej reprezentácie, no Feronikeli bude preňho absolútnou novinkou. „Náš realizačný tím nám určite ešte pripraví video-analýzu súpera, aby sme spoznali jeho silné i slabé stránky. Vyradenie z Ligy majstrov stále bolí, ale minulosť už nezmeníme a potrebujeme sa pozerať dopredu. Stredajší zápas bude dôležitý pre celý klub, každý, kto bude na ihrisku, musí odovzdať sto percent. Chceme vyhrať a vytvoriť si dobrú pozíciu do odvety,“ hovorí náš ofenzívny stredopoliar.

Belasí štartujú účinkovanie v majstrovskej vetve Európskej ligy, kde môžu naraziť len na tímy, ktoré boli v uplynulej sezóne víťazmi domácej súťaže. „Máme šancu na reparát, urobíme maximum pre úspešný výsledok v Európskej lige. Pôjdeme však krok po kroku. V tíme sú rovnakí hráči ako v minulej sezóne, je tu veľká kvalita, ale treba ju ukázať aj na ihrisku. Spoločne budeme bojovať za nové víťazstvá a nové radostné okamihy.“

Permanentkári majú aj druhý zápas v rámci európskej súťaže zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky. Čo sa týka bežných vstupeniek, platia rovnaké ceny ako na ligu. „Všetkých nás veľmi potešilo, že fanúšikovia v sobotu merali takmer 200-kilometrovú cestu a prišli nás podporiť aj do Žiaru nad Hronom. Ukázali, že sú s nami aj v náročných chvíľach. Všetci si prajeme a veríme, že aj v stredu na Tehelné pole prídu v peknom počte a vytvoria dobrú atmosféru,“ uzavrel Dávid Holman.

Jurij Medveděv v prvom ligovom kole nefiguroval na zápasovej súpiske, nebolo to však z dôvodu zranenia. „Tréner mi povedal, aby som nabral nové sily a dobre pripravil na stredu, a dal priestor iným hráčom, čo samozrejme rešpektujem. Som pripravený a cítim sa veľmi dobre,“ hovorí 23-ročný obranca.

Tri body z Pohronia pomohli aj pri príprave na európsky zápas s Feronikeli. „Bolo to dôležité víťazstvo, už sme po dlhšom čase potrebovali vyhrať. Veľmi nás mrzí to, čo sa stalo v Čiernej Hore. Teraz sa musíme pripraviť na stredu a dokázať, že patríme do európskeho klubového futbalu.“

Tretíkrát v rade začíname európsky dvojzápas na domácom ihrisku. Možno aj vedomie pohárovej matematiky zväzovalo hráčom nohy pri domácom súboji so Sutjeskou, preto teraz volia slovanisti iný pohľad na úvodný duel. „Chceme sa na zápas čo najlepšie pripraviť a podať taký výkon, ktorý nám prinesie priaznivý výsledok. Na ihrisku treba zamakať, chceme ukázať fanúšikom, že Európa sa ešte neskončila. Verím, že naši priaznivci aj napriek nášmu zlyhaniu v Lige majstrov prídu a že spoločne ukážeme na Tehelnom poli našu silu. Keď budeme jednotní, tak nás nič nezlomí,“ uzavrel Jurij Medveděv.

 

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Dominik Greif v rozhovore po zápase v Dunajskej Strede.
Reakcia klubu na výstupy po zápase v Dunajskej Strede.
Vladimír Weiss bol v Dunajskej Strede strojcom gólovej akcie belasých.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.