Úvod Správy Liga Majstrov Máme to vo svojich rukách

Máme to vo svojich rukách

Dominik Greif v rozhovore pred odvetným zápasom so Sutjeskou Nikšić.

Už v stredu večer čaká belasých odvetný zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšić. Po domácej remíze 1:1 cestujú do Čiernej Hory s vedomím, že postup im zaručí len víťazstvo, resp. akákoľvek remíza s dvomi a viac strelenými gólmi.

Slovanisti absolvovali dnes tréningovú jednotku, v utorok dopoludnia už naberú smer Podgorica, ktorá je hlavným mestom Čiernej Hory. „Stále som presvedčený, že kvalita je na našej strane. Netreba o nej však hovoriť, potrebujeme ju ukázať na ihrisku. Postup máme vo svojich rukách a urobíme maximum, aby sme dosiahli úspešný výsledok. S týmto vedomím cestujeme do Čiernej Hory,“ povedal Dominik Greif.

Náš brankár v prvom stretnutí výborne zneškodnil dve nebezpečné hlavičky po rohových kopoch. V nadstavenom čase však inkasoval po výstavnej strele Kojaševiča. Čo musia belasí do odvety zmeniť, aby postúpili ďalej? „V prvom rade premieňanie šancí. Netreba si myslieť, že keď sme ich mali veľa v prvom zápase, tak automaticky prídu aj v tom druhom. Musíme hrať trpezlivo. Predpokladáme, že súper bude hrať zozadu, keďže aj výsledok 0:0 im bude vyhovovať. Keď prídu príležitosti, tak ich treba využiť,“ pokračovala naša brankárska jednotka. Ideálne by bolo čím skôr preklopiť psychologickú výhodu na našu stranu. „Samozrejme, bolo by výborné čo najskôr otvoriť skóre. Mohlo nám to pomôcť doma, ak by sme v úvode dali gól, tak by sme podľa mňa jasne zvíťazili. Už je to však minulosť, nevracajme sa k tomu. Nemá zmysel sa niekam za každú cenu hnať, ale ak by sme sa teraz čím skôr dostali do vedenia, tak by sa nám ľahšie dýchalo a súper by automaticky musel viac otvoriť hru.“

V prvom zápase sa čiernohorský majster prezentoval pevnou defenzívou, často až s deviatimi hráčmi pod loptou. Podobný obraz hry môžeme očakávať aj v odvete. „Očakávam, že na nás vyrukujú s kompaktnou defenzívou a do brejkov pôjdu ešte menej než v prvom zápase. Nečaká nás nič ľahké. Ak sa proti vám postaví akýkoľvek súper, ktorý zhustí defenzívu a bráni pred vlastným pokutovým územím, tak je to náročné. Máme však kvalitnejšie mužstvo a našou povinnosťou je postúpiť ďalej," vyhlásil Dominik Greif.

V kabíne nášho tímu rezonuje najmä maximálna koncentrácia na blížiaci sa dôležitý zápas. „Sme si vedomí, čo nás čaká, a uvedomujeme si svoje schopnosti. Atmosféra sa určite ešte zdravo vybičuje na predzápasovom tréningu. Všetci túžime napraviť dojem z prvého duelu a vybojovať si postup do ďalšieho kola.“

Belasí sa budú môcť aj vo vzdialenom Nikšići spoľahnúť na podporu svojich fanúšikov. Do Čiernej Hory vyrazia dva autobusy v rámci výjazdu fanklubu SLOVANISTA a ďalší priaznivci pricestujú po vlastnej osi. „Už v domácom zápase boli naši priaznivci fantastickí, poďakovali sa nám aj po nepriaznivom výsledku, čo ma v dobrom prekvapilo. Tešíme sa, že prídu aj do Čiernej Hory. V náročnom prostredí, ktoré nás tam čaká, nám môžu dodať veľkú pomoc a podporu. Budeme bojovať aj pre nich,“ uzavrel Dominik Greif.

Doplníme, že odvetu naživo odvysiela RTVS na Dvojke. Úvodný výkop je v stredu o 20:15.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.