Úvod Správy Liga Majstrov Daniel: Z atmosféry som mal zimomriavky

Daniel: Z atmosféry som mal zimomriavky

Erik Daniel zažil súťažnú premiéru v belasom.

Šikovný krídelník si v súboji so Sutjeskou Nikšić pripísal prvý súťažný štart v drese Slovana. Do hry naskočil v 77. minúte, keď vystriedal Mohu. Prejav belasých jednoznačne oživil, dostal sa do jednej veľkej príležitosti a asistoval na gól Andražovi Šporarovi.

Podobne ako ostatní slovanisti, ani Erik sa po stretnutí nemohol usmievať. „Výsledok je nepríjemný, inkasovaný gól v závere znamenal pre nás všetkých veľký šok. Počas celého zápasu sme mali prevahu a vypracovali sme si veľa šancí, škoda, že sme ich nepremenili. Je pred nami druhý zápas, stále máme o čo hrať a určite nevešiame hlavy dole. Budeme sa biť o postup a urobíme maximum, aby sme išli ďalej,“ povedal Daniel po stretnutí.

Na „keby“ sa futbal nehrá, avšak pokiaľ by sa vyložená šanca Mohu zo 43. sekundy skončila gólom, zrejme by sa duel vyvíjal inak. Rovnako ako následne príležitosť Rataa, ktorý prehodil brankára a obranca hasil doslova v poslednej sekunde v oblasti bránkovej čiary. Belasí dlhšie čakali na úvodný gól, čo vyhovovalo hosťom, zameraným na defenzívnu taktiku a naťahovanie času. A keď sa už zdalo, že zápas skončí „aspoň“ naším víťazstvom 1:0, vďaka ktorému by sme do odvety išli s čistým kontom, prišiel šok z jasného neba. Remíza 1:1 ponecháva šance pred odvetou otvorené, pričom slovanisti si nepripúšťajú nič iné ako postup ďalej. „Veríme tomu, že postúpime ďalej. Ak by sme tomu neverili, tak ani nemusíme hrať. Myslím si, že odveta bude iná. Som presvedčený, že to zvládneme a pôjdeme ďalej. Dosiahneme to však jedine tvrdou drinou, zodpovedným prístupom a maximálnym nasadením.“

Erik Daniel sa po striedaní zaradil na svoj typický post pravého krídelníka. Krátko po príchode na trávnik sa dostal do veľkej príležitosti, keď zakončil z uhla po centri Dejana Dražiča. Brankár vyrazil, Marin Ljubičič z dorážky z výbornej pozície prestrelil.

V 82. minúte už to po spolupráci striedajúcich hráčov vyšlo. Dávid Holman kolmicou vysunul nabiehajúceho Erika Daniela, ktorý pripravil gólovú pozíciu pre Andraža Šporara. „Dávid Holman mi adresoval skutočne výbornú prihrávku. Videl som ešte lepšie postaveného Andraža, prihral som mu a padlo to do siete. Teším sa z asistencie pri súťažnej premiére v belasom. Inak som ale sklamaný, pretože sme nedosiahli dobrý výsledok,“ vyhlásil 27-ročný rodák z Hodonína.

Pre Erika to bol prvý súťažný zápas v tomto kalendárnom roku, výpadok však na ňom nebol poznať. Hýril chuťou, aktivitou a iniciatívou. „Aj zdravotne už som stopercentne fit, takže rád by som zbieral ešte viac zápasových minút. Veľmi som chcel ísť do hry a je pre mňa česť, že som mohol nastúpiť na tomto krásnom štadióne.“

Na zápas prišlo 11 250 divákov, ktorí opäť vytvorili skvelú atmosféru. Kotol strhol k aktívnemu povzbudzovaniu celý štadión a aj napriek nie ideálnemu výsledku si hráči od fanúšikov vyslúžili potlesk. „Fanúšikovia Slovana sú úžasní. Priznám sa, že vo chvíli, keď nastupoval na ihrisko, som mal z atmosféry zimomriavky po celom tele. Všetci si veľmi vážime, že naši priaznivci nás vytlieskali aj po takomto výsledku. Vážime si ich odozvu a aj pre nich sa v druhom zápase zo všetkých síl pobijeme o postup,“ uzavrel Erik Daniel.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.