Úvod Správy Liga Majstrov Aj do novej sezóny s odhodlaním bojovať za belasé farby

Aj do novej sezóny s odhodlaním bojovať za belasé farby

Vasil Božikov v rozhovore pred štartom novej sezóny.

Medzi kľúčové postavy majstrovského ťaženia belasých v uplynulej sezóne patril Vasil Božikov. Kapitán tímu vzbudzuje autoritu nielen v kabíne, ale aj zodpovednými výkonmi na ihrisku. Skúsený bulharský reprezentant zažil v marci tohto roka konfrontáciu s čiernohorským futbalom a tak má predstavu, s čím budú mať belasí v úvodnom súboji kvalifikácie Ligy majstrov dočinenia.

„Z pohľadu kapitána môžem povedať, že všetci sa tešíme na novú sezónu. Absolvovali sme výbornú prípravu, tvrdo sme trénovali a verím, že natrénované veci ukážeme aj na ihrisku. Možnosť hrať v Lige majstrov je pre nás veľkou výzvou a urobíme maximum, aby sme boli v novej sezóne úspešní,“ vyhlásil Vasil Božikov.

Náš kapitán je stabilnou súčasťou bulharskej reprezentácie. V marcovom kvalifikačnom zápase Bulharsko – Čierna Hora, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1, odohral plných 90 minút. Čo môžeme podľa Vasila očakávať od Sutjesky Nikšić ako majstra Čiernej Hory? „Myslím si, že budú organizovaní, kompaktní a budú čakať na protiútoky. Hráči z Čiernej Hory sú však zároveň dobre technicky vybavení, na to si treba dať pozor. V prvom rade sa však budeme koncentrovať na našu hru a na náš výkon. Som presvedčený, že máme vyššiu kvalitu než Sutjeska.  Papier však nič neznamená, našu silu a kvalitu musíme ukázať na trávniku. Chceme si vytvoriť výhodnú pozíciu do odvety, čiže udržať si čisté konto a streliť čo najviac gólov.“

Belasí odohrajú na Tehelnom poli premiérový duel v európskych pohárových súťažiach. Podpora z tribún bude opäť patriť k dôležitým faktorom na ceste za úspechom. „Všetci v tíme si prajeme, aby na štadión prišlo čo najviac fanúšikov. Tí sú naším dvanástym hráčom a sú pre nás veľmi dôležití. Zvlášť v takýchto náročných dueloch vám podpora z tribún často dokáže doslova vyhrať zápas a zlomiť protivníka. My na trávniku urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme ľudí potešili,“ hovorí Vasil Božikov.

V prípravnom období zaznamenalo naše mužstvo päť víťazstiev a jednu remízu. Výsledky z prípravy sú dobré na posilnenie sebavedomia, nebolo by však správne ich preceňovať alebo sa nechať uspokojiť. „Samozrejme, aj zápasy v príprave sú dôležité, víťazstvá nám upevňujú sebadôveru. Na druhej strane však dobre vieme, že sa musíme stále zlepšovať. Nemôžeme sa uspokojiť s tým, že sme boli majstri a darilo sa nám v príprave. V ostrých zápasoch to už bude o niečom úplne inom. Som však presvedčený, že sme sa pripravili dobre, a že v novej sezóne budeme ešte lepší než v tej minulej.“

Náš kapitán mal po návrate z reprezentačného zrazu menšie zdravotné ťažkosti, určitý čas trénoval individuálne. Bez akýchkoľvek problémov však absolvoval generálku so Slaviou Praha a zdravotne je už stopercentne fit. „Áno, v úvode prípravy som mal menšie problémy, ale už je všetko v poriadku. Verím, že každým tréningom a zápasom to bude z mojej strany lepšie. Mám rád tento klub, fanúšikov i ľudí, ktorí sú spojení so Slovanom. Chcem ďalej bojovať za belasé farby a dosiahnuť so Slovanom ešte veľa úspechov,“ uzavrel Vasil Božikov.

Vstupenky na zápas ŠK Slovan Bratislava – FK Sutjeska Nikšić (streda 10. júla o 20:15) si zakúpite už od 8 eur on-line na Ticketmedia.sk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.