Úvod Správy Prípravné zápasy Užitočná previerka pred ostrým štartom sezóny

Užitočná previerka pred ostrým štartom sezóny

Slovanisti v stredu o 18:00 privítajú v prípravnom zápase rakúsky SKN St. Pölten.

Program prípravných zápasov belasých pred ostrým štartom sezóny 2019/20 pokračuje súbojom s SKN St. Pölten, ktorý v poslednej sezóne obsadil v rakúskej Bundeslige šieste miesto. Úvodný výkop je v stredu o 18:00 na Pasienkoch.

Vstupenky v cene 3 eurá si môžete kúpiť nepretržite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Pasienky (od OC Polus). Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Belasí sa stretnú so šiestym tímom posledného ročníka najvyššej rakúskej ligy. V Rakúsku sa hrá liga rovnakým systémom ako na Slovensku, pričom pre St. Pölten je postup do hornej šestky najlepším výsledkom v rámci pôsobenia v najvyššej súťaži (hrá ju od sezóny 2016/17).

„Na sústredení v Šamoríne sme mali k dispozícii 24 hráčov do poľa a 4 brankárov. Po zápase so Slaviou, kde veľa členov základnej zostavy odohralo plnú minutáž, prirodzene príde k určitej rotácii. Chceme dať viac priestoru tým hráčom, ktorí mali v súboji so Slaviou nižšiu minutáž. Potrebujeme ich vidieť v konfrontácii s kvalitným tímom z rakúskej ligy, ktorý hral v skupine o titul. Tento zápas bude pre nás užitočný aj z toho pohľadu, že si ešte môžeme vyskúšať určité veci pred ostrým štartom sezóny. Čo najlepšie chceme zužitkovať priestor, ktorý nám ponúka posledný prípravný duel pred prvým súťažným zápasom v kvalifikácii Ligy majstrov,“ povedal Martin Ševela.

„Plánujeme od začiatku poslať do hry Joeriho de Kampsa, ktorý je späť v plnom tréningu a zdravotne fit. Čo sa týka Erika Daniela, ten sa v rámci tréningu zapojil do rozcvičky a prihrávkových cvičení, no do herných vecí sme po dohode s fyzioterapeutmi ešte nešli. Záťaž musíme zvyšovať postupne, potrebujeme Erika v stopercentnom zdravotnom stave, aby mohol ukázať svoje kvality a vytvoril tak zdravú konkurenciu na svojom poste. Do duelu so St. Pöltenom ešte Erik nezasiahne, mal by však byť pripravený na ostrý štart nového ročníka,“ hovorí tréner belasých.

Už o osem dní je na programe prvý zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov proti Sutjeske Nikšić. „Od soboty už nabehneme na štandardný tréningový mikrocyklus, ktorý bude oproti domácej lige posunutý o dva-tri dni dopredu. To znamená, že v sobotu budeme trénovať dvojfázovo a potom už budeme záťaž a intenzitu ladiť k vyvrcholeniu týždňa v podobe stredajšieho duelu kvalifikácie Ligy majstrov,“ uzavrel Martin Ševela.

Predstavenie súpera

SKN St. Pölten vznikol len v roku 2000 ako neoficiálny nástupca VSE St. Pölten, po ktorom prebral štadión i vybudovanú akadémiu. Od roku 2008 hral v druhej najvyššej súťaži, pričom v sezóne 2013/14 sa prebojoval do finále Rakúskeho pohára, kde podľahol Salzburgu. Napriek prehre sa však kvalifikoval do Európskej ligy, pretože Salzburg už mal istú európsku miestenku.

A v kvalifikácii Európskej ligy 2015/16 si St. Pölten ako druholigista nepočínal vôbec zle. V druhom kvalifikačnom kole vyradil bulharský Botev Plovdiv po výsledkoch 1:2 vonku a 2:0 doma. Následne sa St. Pölten stretol s PSV Eindhoven, s ktorým vypadol po výsledkoch 0:1 vonku a 2:3 doma.

Klubovými farbami sú žltá, červená a modrá, svoje domáce zápasy hráva v NV Aréne s kapacitou 8000 divákov.

Dôležité informácie

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – SKN St. Pölten sa začína v stredu 3. júla o 18:00 na štadióne Pasienky.

Vstupenky v cene 3 eurá si môžete kúpiť nepretržite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 16:30 na pokladnici štadióna Pasienky (od OC Polus). Držitelia permanentiek majú vstup zahrnutý v cene svojej permanentnej vstupenky.

Slovan TV odvysiela zo zápasu priamy prenos prostredníctvom Youtube.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.