Úvod Správy Ženy Belasé spoznali súperky v kvalifikačnom kole Ligy majstrov

Belasé spoznali súperky v kvalifikačnom kole Ligy majstrov

Žreb prisúdil našim hráčkam zaujímavé súperky.

Dnes sa v sídle UEFA v Nyone uskutočnil žreb kvalifikačného kola ženskej Ligy majstrov 2019/20. Ženy ŠK Slovan sa v piatej kvalifikačnej skupine stretnú so srbským Spartakom Subotica, maďarským Ferencvárosom a moldavským Agarista – SS Anenii Noi.

UEFA pridelila Slovanu organizáciu mini-turnaja Ligy majstrov, ktorý sa uskutoční v termíne 7. – 13. augusta v Bratislave. Klub bol povinný nahlásiť dve dejiská zápasov, nahlásené sú štadióny Tehelné pole a Pasienky.

Belasé boli vyžrebované z tretieho výkonnostného koša. Spomedzi papierovo najslabších tímov vo štvrtom koši im žreb prisúdil moldavského majstra Agarista – SS Anenii Noi. Zaujímavejší súperi boli v druhom koši. Súperom z druhého koša bude maďarský majster Ferencváros. Chvíľu sa zdalo, že z prvého koša belasým vyžrebujú ženský tím Apollonu Limassol, kde pôsobí bývalá hráčka Slovana Martina Šurnovská. Napokon bude papierovo najsilnejším tímom skupiny srbský tím ŽFK Spartak Subotica, ktorý deviatykrát po sebe vyhral srbskú ligu a má v kádri viacero zahraničných hráčok.

Slovan by mal začať turnaj súbojom s Ferencvárosom (7. augusta), potom bude hrať so Suboticou (10. augusta) a turnaj zakončí súbojom s moldavskou Aragistou (13. augusta). Viac informácií o programe zápasov prinesieme na klubovom webe.

„Sme spokojní s výsledkom žrebu, mohli sme dostať aj oveľa ťažších súperov. Sme radi, že z druhého koša sme dostali práve Ferencváros a z prvého Suboticu, sú to veľmi kvalitní súperi, ale môžeme proti nim hrať. Moldavský súper je veľkou neznámou, určite si však o všetkých tímoch nájdeme čo najviac informácií a budeme sa snažiť čo najlepšie pripraviť na tento turnaj. Boli by sme veľmi radi, ak by sme splnili náš cieľ, ktorým sú dve víťazstvá, a prípadne ešte pridali niečo navyše,“ hovorí tréner žien Martin Masaryk, ktorý sa dnes tiež zúčastnil na žrebe v Nyone.

V čom je táto skupina iná než tá pred rokom, v ktorej belasé hrali s bieloruským Minskou, cyperskou Barcelona Somatio a slovinskou Olimpijou Ľubľana? „Pred rokom sme boli pri žrebe až vo štvrtom výkonnostnom koši, čiže logicky sme dostali ťažšiu skupinu. Teraz sme sa posunuli do tretieho koša a všetci veríme, že sa ukážeme ešte v lepšom svetle než pred rokom. Nesmierne sa tešíme na ženskú Ligu majstrov v Bratislave,“ uzavrel Martin Masaryk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aktuálne informácie z A-tímu Slovana Bratislava.
Tréningový zápas so Sereďou sa odohrá v piatok o 11:30.

Neprehliadnite

ŠK Slovan zvíťazil v tréningovom zápase nad Sereďou 2:0.
Súperom belasých v semifinále Slovnaft Cup-u bude FC ViOn Zlaté Moravce.
Vladimír Weiss ml. si dnes zatrénoval s belasými na Tehelnom poli.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.