Úvod Správy Fortuna liga Víťazná mentalita velí ísť za tromi bodmi

Víťazná mentalita velí ísť za tromi bodmi

Slovanisti v nedeľu o 15:00 privítajú MFK Ružomberok.

Ďalšia belasá nedeľa na Tehelnom poli sa bude niesť v majstrovskej nálade. Belasí v 5. kole nadstavby Fortuna ligy privítajú Ružomberok a radi by víťazným spôsobom pokračovali v oslavách z minulého týždňa. Úvodný výkop je v nedeľu o 15:00.

Vstupenky si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk, alebo v deň zápasu od 13:30 v priestoroch cash-less na námestí štadióna (od ulíc Bajkalská a Kalinčiakova). Zároveň pre vás pripravujeme pestrý predzápasový program.

Bude to súboj prvého so štvrtým, súperov delí 26 bodov. Belasí majú ako majstri pochopiteľne najproduktívnejšiu ofenzívu i najlepšiu defenzívu, rešpekt však vzbudzuje aj obranná formácia nášho súpera. Ružomberok má druhú najpevnejšiu obranu v lige a na jar inkasoval len dva góly!

Slovan a Ružomberok sú jediné tímy, ktoré na jar ani raz neprehrali. „Chceme pokračovať v nastolenom trende z pohľadu výkonnosti i výsledkov. Titul už máme v rukách, no sezóna sa ani náhodou nekončí. Zajtrajší duel bude rovnako dôležitý ako tie predchádzajúce a naša víťazná mentalita nám velí ísť za tromi bodmi. Naším zámerom je natiahnuť víťaznú šnúru a potešiť fanúšikov, ktorí prídu na Tehelné pole,“ povedal Martin Ševela. Aktuálne ťaháme 10-zápasovú víťaznú sériu a taktiež sériu 28 ligových zápasov bez prehry.

Belasí majú v nadstavbe úžasný priemer 3,5 streleného gólu na zápas. Svojou hrou bavia priaznivcov na tribúnach, v nedeľu však musia prejsť cez na jar takmer nedobytnú ružomberskú obranu. „Defenzíva súpera pracuje na veľmi dobrej úrovni na čele s brankárom Macíkom. Ružomberok zároveň dokáže vyrážať do nebezpečných brejkov, takže musíme byť obozretní. V takýchto zápasoch je dôležitá trpezlivosť a samozrejme efektivita. Bude to možno aj predpríprava na Európu, kde sa naskytne menej gólových príležitostí a ak chcete uspieť, musíte ich premeniť.“

Celý klub a fanúšikovia zažili minulý týždeň silnú emóciu. Tréner sa neobáva pocitu uspokojenia či podcenenia po majstrovskej definitíve. „Padlo nám vhod, že sa hrá až v nedeľu, mali sme deň k dobru. Hráči mali dostatok priestoru na načerpanie nových síl a zodpovednú prípravu. Nejaké uspokojenie neprichádza do úvahy. Máme pred sebou ďalšie mini-ciele, tým najväčším je samozrejme dohrať sezónu bez prehry, taktiež chceme získať čo najviac víťazstiev a pomôcť Andražovi Šporarovi prekonať strelecký rekord. Uvažujem aj o rotácii v zostave, hráči môžu zabojovať o svoje miesta a prehovoriť do boja o základnú jedenástku. Máme dostatok motivačných faktorov, k zápasu pristúpime so stopercentnou vážnosťou a od úvodu pôjdeme za víťazstvom,“ vyhlásil Martin Ševela, ktorý má k dispozícii všetkých hráčov, nikto nehlásil zdravotné ťažkosti.

Naši priaznivci naposledy proti Michalovciam ukázali, že aj na menej atraktívneho súpera dokážu pekne zaplniť Tehelné pole. Všetci v klube si prajú, aby rovnako dobrá atmosféra bola aj na zápase s Ružomberkom. „Po zápase v Žiline sme priamo na štadióne či potom v Bratislave zažili spontánne oslavy s fanúšikmi. To sú tie zážitky a pozitívne emócie, ktoré vám už nikto nezoberie. Je výborné, že sa fanúšikovia vracajú a verím, že aj zajtra zaplnia Tehelné pole. S takouto podporou môžeme dosiahnuť niečo veľké – najprv titul a potom úspech v Európe,“ uzavrel Martin Ševela.

Vzájomné zápasy

Celková bilancia i ostatné výsledky hovoria v náš prospech. Belasí z posledných desiatich duelov vyhrali šesť, jeden zápas sa skončil nerozhodne a trikrát sme odchádzali z ihriska s trpkosťou prehry.

V prebiehajúcej sezóne sme najprv v Ružomberku vyhrali 2:0 (góly Mitch Apau a Andraž Šporar), v novembri 2018 sa v Bratislave zrodila remíza 1:1, keď Dávid Holman vyrovnával v druhom polčase.

V Bratislave sme s Ružomberkom neprehrali osemkrát v rade, pričom sedem z týchto zápasov sme vyhrali.

S Ružomberkom sme sa stretli aj v minuloročnom finále Slovenského pohára, zvíťazili sme 3:1, keď skórovali postupne Andraž Šporar, Vasil Božikov a Dávid Holman.

Zaujímavosti

• Stretávajú sa dva najúspešnejšie kluby v jarnej časti sezóny, Slovan získal plný počet 24 bodov, Ružomberok 16 bodov

• Belasí ťahajú sériu 28 duelov bez prehry, Ružomberok neprehral 11-krát v rade (naposledy prehral 10. novembra s Dunajskou Stredou)

• Ružomberok má najviac remíz v lige (11), z toho až osemkrát remizoval vonku

• Slovanisti majú najlepšie vstupy do zápasov v lige, v úvodnej štvrťhodine sa presadili 13-krát, čo je viac ako dvojnásobok v porovnaní s Ružomberkom (6-krát)

• Stretávajú sa tímy, ktoré najmenej faulujú, zároveň sú však v lige najúspešnejšie v osobných súbojoch (Slovan i Ružomberok majú úspešnosť zhodne 51,2 %)

Dôležité informácie

Zápas 5. kola nadstavby Fortuna ligy o titul ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok sa začína v nedeľu 21. apríla o 15:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Chmura – Jenčura, Galo. Vstupenky si zakúpite on-line na Ticketmedia.sk a osobne v priestoroch cash-less na námestí štadióna Tehelné pole od 13:30.

SLOVAN DO TOHO!

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.