Úvod Správy Výzvou dostať sa pred nich

Výzvou dostať sa pred nich

Igor Žofčák: „Ideme tam s tým, že chceme vyhrať. Možnosť dostať sa pred nich berieme ako výzvu.“

Už sa tešia na sobotňajší zápas. Mužstvo Slovana Bratislava sa totiž predstaví na ihrisku Dukly Banská Bystrica, ktoré je v tabuľke na druhej priečke o skóre práve pred naším mužstvom. „Ideme tam s tým, že chceme vyhrať. Možnosť dostať sa pred nich berieme ako výzvu,“ uviedol Igor Žofčák.

Tím spod Urpína nazbieral v prvých štyroch tohtosezónnych dueloch deväť bodov. „Ešte sme ich nerozoberali, no tri víťazstvá v sérii jasne dokumentujú silu Dukly. Napriek tomu verím, že dokážeme uspieť,“ skonštatoval na margo kvality tímu.

V drese súpera sa strelecky darí najmä útočníkom Martinovi Jakubkovi a Dušanovi Uškovičovi. „Rovnako kvalitnú majú aj defenzívu. Inak by nedali o gól, prípadne dva, viac ako súper. Verím, že ich môžeme zastaviť,“ podotkol 28-ročný futbalista.

Čo by mohlo na tím trénera Štefana Zaťka platiť? „Musíme aj naďalej hrať svoju hru, to čo nám je vlastné. Budeme sa snažiť predvádzať technický futbal, držať loptu a strieľať góly. Nebudeme sa im podriaďovať,“ argumentoval Žofčák.

Pre mužstvo to bude už druhý zápas pod novovymenovaným kormidelníkom Vladimírom Weissom, ktorý vo funkcii nahradil Karla Jarolíma. „Je to motivácia. Nikto nemá isté miesto v základnej zostave. Kto dostane šancu, musí trénera presvedčiť,“ vysvetlil rodák z Michaloviec, ktorý počas svojej kariéry hrával aj za Ružomberok, Jablonec a Spartu Praha.

Úľavy mal iba Guédé

Ešte v stredu nastúpilo za slovenskú reprezentáciu v rakúskom Klagenfurte proti domácemu národnému tímu (2:1) trio slovanistov Karim Guédé, Filip Šebo, Igor Žofčák. „Cítime sa dobre. Tréner sa pýtal, či sme v poriadku. Karim vo štvrtok vyklusával a ja s Filipom sme normálne zaberali s tímom. Budeme na sto percent pripravení,“ sľúbil kapitán tímu Igor Žofčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Vasil Božikov na štarte zimnej prípravy.
Tréner Darko Milanič na štarte zimnej prípravy.
Reportáž Slovan TV zo začiatku zimnej prípravy.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.