Úvod Správy Fortuna liga Čisté konto zaručí tomuto tímu víťazstvo

Čisté konto zaručí tomuto tímu víťazstvo

Joeri de Kamps v rozhovore po stretnutí so Sereďou.

Len Slovan, Ružomberok a Michalovce zatiaľ na jar ešte ani raz neinkasovali. Náš brankár Dominik Greif si tak pripísal siedme čisté konto v sezóne a v tejto štatistike sa delí o prvé miesto s Ružomberčanom Macíkom a Žilinčanom Holecom. Podiel na čistom konte patrí aj defenzívnemu štítu Joerimu de Kampsovi, ktorý ako už tradične „čistil“ priestor na našej polovici a navyše si pripísal gólovú asistenciu.

Belasým chýbal dôležitý člen stredu poľa Marin Ljubičič. Martin Ševela tak zmenil rozostavenie z doterajších 4-2-3-1 na 4-1-2-3. Úlohu defenzívneho stredového hráča plnil Joeri de Kamps a vyššie sa vysunul Dejan Dražič, ktorý v zostave nahradil Ljubičiča.

Zmena rozostavenia fungovala, veď belasí mohli vyhrať oveľa výraznejším rozdielom a Sereď nepustili do žiadnej väčšej šance. „S Marinom sme si už na seba zvykli, jeho prednosťou je schopnosť kontrolovať hru, vie, kedy ju treba zrýchliť a kedy zase upokojiť. Čiže áno, dnes mi na ihrisku chýbal. Ale zvládli sme to a máme tri body, čo je v konečnom účtovaní najdôležitejšie,“ hovoril De Kamps po stretnutí.

Joeri tak plnil rolu defenzívneho štítu a v súbojoch sa nebál pritvrdiť, všetko však v rámci pravidiel. Pomer striel na bránu 7:0 v prospech Slovana jasne hovorí, kto mal v zápase navrch a je dobrým vysvedčením pre našu obranu. „Keď udržíme nulu, tak je to vždy skvelé pre brankára i celý tím. Dnes sme v defenzíve pracovali kompaktne a spoľahlivo, no Sereď nás zase až tak veľmi nepreverila. Prídu ešte oveľa náročnejšie chvíle. Na druhej strane sme však podľa mňa urobili ako celý tím pokrok a bránime lepšie. Čisté konto zaručí tomuto tímu víťazstvo, keďže v ofenzíve máme takú kvalitu, že minimálne jeden gól strelíme. Takže je to jednoduché – keď udržíme nulu, tak určite vyhráme,“ vyhlásil odchovanec Ajaxu Amsterdam. Belasí natiahli skvelé série – v lige neprehrali 22. zápas v rade a na ihriskách súperov vyhrali jedenásty zápas v rade.

Zápas s nováčikom priniesol bojovný futbal, a červenú kartu pre domáceho kapitána Michalíka, ktorý doslova zostrelil Mohu. Terén, na ktorom sa v Nitre hralo, neprial peknému futbalu. „Terén bol veľmi náročný, ale na to sa nechceme vyhovárať, podmienky boli rovnaké pre oba tímy. Myslím si, že sa neustále zlepšujeme ako tím a ak by sme Sereď zdolali o tri či štyri góly, nikto by nemohol nič povedať. Tešíme sa z ďalšieho víťazstva a už myslíme na ďalší zápas na novom Tehelnom poli. Ďakujeme našim fanúšikom, že za nami opäť vycestovali a podporili nás, a už sa tešíme na plný štadión proti Trnave.“

Joeri si pripísal druhú gólovú asistenciu v tomto ročníku, a prihrávka to bola veru skvostná. Andraž Šporar ho vyzval do kombinácie, čo Joeri hneď pochopil a z prvej mu prihral loptu medzi obrancov do pokutového územia. Pre nášho kanoniera už potom nebolo náročné skórovať. „Bola to jedna z akcií, keď sme urobili dve-tri prihrávky na jeden dotyk, čím sme totálne vyšachovali obranu súpera. Teším sa, že dal Andraž taký pekný gól,“ uzavrel 27-ročný Holanďan.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.