Úvod Správy Transfery Laczkó a Ružinský na hosťovanie, mladík Majling do prvého tímu

Laczkó a Ružinský na hosťovanie, mladík Majling do prvého tímu

Zmeny v kádri v závere zimného prestupového obdobia.

Dvaja hráči zo súčasného kádra prvého tímu odchádzajú na hosťovanie. Adam Laczkó bude minimálne do konca tohto roka nosiť dres AS Trenčín, brankár Matúš Ružinský zase bude do konca sezóny chytať za druholigový Šamorín. Do prvého tímu sa posúva dorastenec Martin Majling. 

„Chceli sme, aby Adam Laczkó získaval hernú prax a zbieral skúsenosti v najvyššej súťaži, preto sme súhlasili s hosťovaním v Trenčíne. Do prvého tímu miesto neho posunieme Martina Majlinga zo staršieho dorastu, aby sme tak mali zdvojené aj oba stopérske posty. Doteraz sme mali k dispozícii až piatich brankárov, takže sme Matúšovi Ružinskému umožnili hosťovanie v Šamoríne, kde môže pravidelne chytať. Oboch hráčov budeme pozorne sledovať a na hosťovaniach im držíme palce,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

 

Adam Laczkó je súčasťou prvého tímu od roka 2015, zatiaľ si v belasom pripísal sedem ligových štartov. Dĺžka dohody o hosťovaní znie do konca roka 2019, pričom Trenčín má v prípade záujmu možnosť uplatniť si na hráča opciu.

Matúš Ružinský prišiel do Slovana v lete 2018, za prvý tím zatiaľ neodchytal žiaden súťažný duel. V Šamoríne bude hosťovať do konca sezóny 2018/19.

Novic v prvom tíme Martin Majling (nar. 30. júna 2000) podpísal so Slovanom koncom minulého roka profesionálny kontrakt. Bez problémov zvládne pozíciu stopéra i krajného obrancu. Do Slovana prišiel v roku 2017 z Banskej Bystrice, v prebiehajúcej sezóne v kategórii U19 nevynechal ani minútu. 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozápasové hodnotenia trénerov po dohrávke 3. kola Fortuna ligy 2021/22 MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (1:0).
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 1:0.
V akej zostave dnes nastúpia belasí?

Neprehliadnite

Zmena sa týka zápasov s Pohroním a Liptovským Mikulášom.
CK FutbalTour.sk organizuje zájazd pre fanúšikov do Grécka.
ŠK Slovan v prvom zápase Konferenčnej ligy UEFA prehral s FC Kodaň 1:3. V najbližšom zápase Konferenčnej ligy sa predstavíme 30. septembra o 21:00 na štadióne PAOK FC.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.