Úvod Správy Prípravné zápasy Belasí odcestovali do Turecka

Belasí odcestovali do Turecka

Naši futbalisti majú pred sebou tretí a zároveň záverečný blok zimnej prípravy.

Po návrate z kondičného sústredenia na Malte a krátkom voľne sa slovanisti dnes dopoludnia opäť stretli v kabíne a spoločne nabrali smer Turecko. V tréningovom stredisku v Beleku čaká belasých dvojtýždňové herné sústredenie, ktoré bude spestrené štyrmi prípravnými zápasmi.

Naše mužstvo bude opäť trénovať dvojfázovo. Prípravné duely budú nasledovať v cykle streda – sobota, súpermi budú ruské tímy Rubin Kazaň a Spartak Moskva, nórske Tromsö IL a víťaz japonského Ligového pohára Šonan Bellmare.

„Čaká nás herné sústredenie, pôjdeme viac do kvality, práce s loptou a nácviku štandardných situácií. Dá sa povedať, že to „najhoršie“ si hráči prešli na Malte, kde sme sa zamerali na kondičnú stránku. Teraz už sa koncentrujeme najmä na hernú stránku, určite nás dobre preveria aj kvalitní súperi v prípravných zápasoch,“ povedal pred odchodom na sústredenie tréner Martin Ševela.

Belasí sa budú podobne ako po minulé roky pripravovať v tréningovom stredisku Belek na pobreží Stredozemného mora. Túto oblasť koncom týždňa zasiahlo nepriaznivé počasie, ktoré sa však už našťastie umúdrilo. Momentálne je v Beleku dvanásť stupňov nad nulou, predpoveď je priaznivá a teploty ešte porastú. „Včera večer sme sa telefonicky informovali o podmienkach v Beleku, a všetko by malo byť v poriadku. Ihriská sú pripravené, sem-tam sa zdvihne vietor, ale nie je to nič, čo by malo komplikovať tréningový proces. Tešíme sa na prípravu na kvalitných prírodných ihriskách.“

Do začiatku ligovej súťaže zostávajú necelé tri týždne, a belasí majú od tureckého sústredenia jasné ciele a očakávania. „Chceme, aby naša herná kvalita postupne stúpala a gradovala smerom k začiatku ligy. Opäť nás čaká tvrdá práca, aby sme sa čo najlepšie pripravili na jarnú časť. Verím, že sa nám naďalej budú vyhýbať zranenia a že všetci hráči v zdraví absolvujú celý tréningový proces,“ hovorí tréner belasých.

S tímom odletel aj nový hráč Richárd Guzmics, ktorý vystuží stred našej defenzívy. „Takéhoto skúseného hráča sme potrebovali. Richárd svojím príchodom vytvorí výbornú konkurenciu pre našich obrancov a určite bude platnou posilou,“ uzavrel Martin Ševela.

Vo výprave je celkom 24 hráčov, oproti sústredeniu na Malte pribudol spomínaný Richárd Guzmics a brankár Matúš Ružinský. Kvartetu brankárov sa budú dôkladne venovať dvaja tréneri – okrem trénera brankárov prvého tímu Miroslava Hrdinu letí na sústredenie aj tréner brankárov z dorastu Štefan Senecký.

Do Turecka neodcestoval útočník David Strelec, a to z rozhodnutia jeho zákonného zástupcu. Klub vyvinul v posledných hodinách maximálne úsilie, aby zmenil rozhodnutie Davidových rodičov a zmiernil ich obavy z nepriaznivého počasia v Turecku. Keďže je David neplnoletý, musíme rešpektovať rozhodnutie jeho rodičov, i keď nás samozrejme mrzí, že vynechá veľmi dôležitú časť prípravy A-tímu. Počas sústredenia sa bude pripravovať v Bratislave s naším starším dorastom.

 

Zoznam hráčov, ktorí cestovali na sústredenie do Turecka:

Dominik Greif, Matúš Ružinský, Michal Šulla, Martin Trnovský, Mitch Apau, Kenan Bajrič, Vasil Božikov, Richárd Guzmics, Adam Laczkó, Jurij Medveděv, Arťom Suchockij, Aleksandar Čavrič, Dejan Dražič, Dávid Holman, Joeri de Kamps, Adam Jackuliak, Marin Ljubičič, Moha, Nono, Denis Potoma, Ibrahim Rabiu, Vukan Savičevič, Boris Cmiljanič, Andraž Šporar

Program na sústredení: 

30. január: FC Rubin Kazaň (Rusko) – ŠK Slovan

2. február: Tromsö IL (Nórsko) – ŠK Slovan

6. február: Shonan Bellmare (Japonsko) – ŠK Slovan

9. február: FK Spartak Moskva (Rusko) - ŠK Slovan, generálka na jarnú časť 

10. február: odlet z Turecka späť do Bratislavy

Pozn.: V prípade požiadaviek trénerov je možné, že belasí odohrajú v Turecku ešte jeden prípravný zápas. O všetkom budeme včas informovať.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.