Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie splnilo účel

Sústredenie splnilo účel

Tréner Martin Ševela v rozhovore zhodnotil sústredenie na Malte.

Belasí sa včera vrátili z týždňového sústredenia na Malte, ktoré malo predovšetkým kondičný charakter. Popri troch prípravných zápasoch absolvovali naši futbalisti dvojfázové tréningy, v ktorých dostali poriadne zabrať. 

Výsledková bilancia sústredenia je nasledovná – dve víťazstvá (2:1 nad Mladou Boleslavou a 4:3 nad Gzirou) a jedna prehra (0:3 s Brnom). V príprave všeobecne a predovšetkým na kondičnom sústredení nie sú výsledky prvou prioritou. „Cieľom sústredenia bolo posunúť kondičnú stránku mužstva na vyššiu úroveň. Preto sme hráčom nadelili väčší tréningový objem, nechýbali bežecké veci a taktiež silové tréningy. To, čo sme si naplánovali, sme na Malte splnili. Trénovali sme dvojfázovo a hráči museli naozaj tvrdo makať, k čomu sa postavili pozitívne a profesionálne, čo ma ako trénera teší. Rovnako je výborné, že sa nám vyhýbajú zranenia. Okrem drobných nakopnutí, ktoré vyriešime počas víkendu, nemá nikto vážnejší problém a do Turecka tak pôjdeme v plnej sile,“ povedal Martin Ševela.

Príprava je rozdelená na tri bloky. Prvý blok prebiehal v domácich podmienkach, keď belasí absolvovali fyzické testy, dvojfázovo trénovali a odohrali prípravný duel s Olomoucom. Druhým blokom bolo kondičné sústredenie na Mate. Celá príprava má svoju postupnosť, tá vyvrcholí herným sústredením v Turecku. „Hráčom sme avizovali, že maltské sústredenie bude náročné čo sa týka objemov tréningov. V Turecku sa už budeme viac venovať hernej stránke, pri tréningoch pôjdeme viac do intenzity, aby sme už formu postupne ladili na začiatok ligy. Liga je tu o 21 dní, čiže za dverami, a my chceme byť na úvodné jarné kolo v Dunajskej Strede stopercentne pripravení.“

Naše mužstvo má za sebou štyri prípravné zápasy, trikrát hralo proti českým tímom a vo štvrtok proti súperovi z Malty. V Turecku nás čakajú zaujímaví súperi – známe ruské kluby Rubin Kazaň a Spartak Moskva, víťaz japonského Ligového pohára Šonan Bellmare a nórske Tromsö. „Jedna vec, že do zápasov sme na Malte išli z plnej záťaže, čo sa aj prejavilo v niektorých úsekoch hry. Počítali sme s tým, vedeli sme, že niečo také môže prísť, avšak ako som už spomínal, teraz je prioritou sa dôsledne pripraviť na jarnú časť i celý rok. Na druhej strane, dostali sme príliš veľa gólov, čo ma osobne hnevá. S hráčmi si tieto veci rozoberieme, zanalyzujeme a na videu im ukážeme, kde nastali chyby. A samozrejme, budeme ich odstraňovať počas tréningov. V útoku máme vysokú kvalitu, som presvedčený, že v akomkoľvek zápase minimálne gól strelíme, avšak musíme pracovať aj v defenzíve a zodpovedne brániť ako celé mužstvo. Defenzíva nie je len o brankároch a obrancoch, ale o práci celého tímu.“

Oproti minulým rokom, keď slovanisti trávili prakticky celú zimu v Turecku, je príprava rozdelená na viac blokov. Po prvom sústredení dostali hráči krátke voľno, v nedeľu dopoludnia sa však už stretnú na štadióne a odletia do strediska v Beleku. „Chceli sme to citlivo načasovať. Po intenzívnom sústredení dostanú hráči na sobotu voľno, v nedeľu však už letíme spolu do Turecka. Tento týždeň na Malte prebehol úplne bez problémov, atmosféra v tíme je pozitívna, hráči sú odhodlaní na sebe pracovať. Nemám obavy o to, že by sa na tomto nastavení niečo zmenilo počas nadchádzajúceho herného sústredenia,“ uzavrel Martin Ševela.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.