Úvod Správy Prípravné zápasy K tvrdej drine s pozitívnym postojom

K tvrdej drine s pozitívnym postojom

Joeri de Kamps priamo zo sústredenia na Malte.

Sústredenie na Malte sa dnes prehuplo do svojej druhej polovice. Belasí majú za sebou dve merania síl a dvojfázové tréningy, pred sebou ďalšie tréningy a vo štvrtok večer prípravný zápas s miestnou Gzirou United. Priamo z Malty sa o svoje dojmy zo sústredenia podelil stredopoliar Joeri de Kamps.

Zimná príprava je charakteristická tvrdou drinou. Tá už neprebieha ako v minulosti behmi po zasnežených kopcoch, záťaž sa presúva skôr na ihrisko a do práce s loptou. Intenzita je však stále vysoká, čo na vlastnej koži pociťujú aj naši hráči. „Zimná príprava je vždy ťažká, taká však musí byť, ak sa chceme poriadne pripraviť na celý rok. Osobne sa k tvrdej drine staviam pozitívne. Pre celý tím je dobré, že tvrdo makáme a posúvame sa ako mužstvo kondične ďalej, než sme boli počas jesennej časti,“ povedal Joeri de Kamps.

Náš stredopoliar v pondelkovom zápase s Brnom odohral polhodinu ako striedajúci hráč, pričom svojou aktivitou oživil hru belasých. Dokonca bol blízko ku gólu, keď po narážačke s Davidom Strelcom trafil ľavačkou do bočnej siete. „Samozrejme, že chceme vyhrať každý zápas, pretože dobré výsledky dodávajú tímu sebavedomie. Na druhej strane, práve prehra ukáže, kde ešte máme nedostatky a čo musíme zlepšiť. Aj včerajšok nám ukázal veci, ktoré musíme odstrániť. Čiže ideme ďalej, tvrdo makáme a chceme sa predovšetkým dôsledne pripraviť na začiatok ligovej súťaže,“ vyhlásil holandský stredopoliar. Hráči cítili, že do zápasu vstupovali z plného tréningu. „To, že sme do zápasu išli z plného tréningu, je fakt, nepovažujem to za výhovorku či ospravedlnenie. Samozrejme sme na ihrisku cítili náročné tréningy z posledných dní. Vieme však, že kondičné tréningy sú súčasťou kvalitnej prípravy na jarnú časť, keď už budú výsledky rozhodovať o osude sezóny.“

Počasie na Malte sa po víkendovej prietrži mračien umúdrilo, už je opäť pekne a slnečno. Podmienky na trénovanie sú to vskutku ideálne, čo oceňujú aj naši futbalisti. „Na Malte je to skvelé, čo sa týka počasia i podmienok na trénovanie. Máme k dispozícii všetko na to, aby sme sa adekvátne pripravili na jarnú časť,“ hovorí 26-ročný rodák z Amsterdamu. S kým zdieľa hotelovú izbu? „Bývam s Dávidom Holmanom, ktorý je nielen výborný spoluhráč, ale aj skvelý kamarát." 

Joeri pôsobí v belasom od januára 2016, za najúspešnejší slovenský klub teda už čo-to odohral a zažil. Keď do Slovana prichádzal, tak nový štadión ešte existoval len vo forme vizualizácie. A minulý týždeň si už Joeri zahral na novom Tehelnom poli. „Bol to skvelý zážitok a úžasný pocit, keď som si mohol zahrať na novom štadióne. Je to krásny štadión, pre Slovan to bude skvelý domov,“ uzavrel dôrazný stredopoliar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Aký program čaká belasých počas najbližších dní?
Názory trénerov po zápase 7. kola Fortuna ligy MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava (2:2).

Neprehliadnite

Novým trénerom Slovana Bratislava sa stal Darko Milanič.
V 2. kole kvalifikácie Európskej ligy sa stretneme s KuPS Kuopio.
Naši hráči budú v akcii počas septembrového asociačného termínu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.