Úvod Správy Tehelné pole Prvý ligový zápas na Tehelnom poli v nedeľu 3. marca

Prvý ligový zápas na Tehelnom poli v nedeľu 3. marca

Derby s Trnavou odohráme na Tehelnom poli v nedeľu 3. marca o 18:00.

Prvý súťažný zápas na Tehelnom poli sa nezadržateľne blíži a uskutoční sa presne o 51 dní. Bude ním najslávnejšie slovenské derby so Spartakom Trnava.

Klub sa snažil nájsť pre fanúšikov čo najvhodnejší termín, aby na prvý zápas na novom štadióne mohli prísť v čo najväčšom počte. Aj z tohto dôvodu zástupca klubu otvoril otázku termínu na rokovaní Prezídia ÚLK, následne prebehla konzultácia s televíznym vysielateľom zápasu a predstavitelia klubov v Prezídiu ÚLK zmenu jednohlasne odsúhlasili. Derby sa tak na Tehelnom poli uskutoční v nedeľu 3. marca o 18:00, teda o deň neskôr v porovnaní s pôvodným harmonogramom.

„Prvý zápas na novom štadióne bude významnou udalosťou pre všetkých slovanistov i Bratislavčanov. Vyvíjame maximálne úsilie, aby zápas sledoval vypredaný štadión. Aj preto zástupca klubu otvoril otázku termínu na rokovaní Prezídia ÚLK. Veríme, že tento termín bude pre fanúšikov výhodnejší než ten pôvodný a že vypredajú tribúny nového Tehelného poľa,“ vyhlásil marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

V posledných dňoch nás fanúšikovia kontaktovali s otázkami ohľadom prvého súťažného zápasu na Tehelnom poli. Na najdôležitejšie body z vašich otázok odpovedal marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka.

Aký záujem evidujete o prvý súťažný zápas na Tehelnom poli?

Už teraz evidujeme obrovský záujem o tento zápas. Denne odpovedáme na veľké množstvo telefonátov a mailov, kde sa fanúšikovia dopytujú ohľadom vstupeniek na zápas s Trnavou. Fanúšikovia si stále môžu zakúpiť permanentné vstupenky na celú jarnú časť, a to nepretržite on-line i osobne na sekretariáte klubu. Predaj zápasových vstupeniek spustíme v priebehu februára, o všetkom budeme včas informovať prostredníctvom oficiálnych komunikačných kanálov klubu.

Klub okrem kampane v Bratislave a okolí spustil aj on-line kampaň k návratu na Tehelné pole. Na sociálnej sieti Facebook sme zverejnili aj udalosť k zápasu Slovan – Trnava. Aký o ňu prejavili priaznivci záujem?

Samozrejme, internet a realita sú dve odlišné veci, ale záujem fanúšikov na sociálnych sieťach nám minimálne môže naznačiť, v akom počte sa chystajú navštíviť tento zápas. Oficiálnu udalosť k zápasu videlo viac než 300 000 ľudí a viac než 6000 ľudí potvrdilo účasť na zápase. Je to trojnásobne viac než v udalosti na európsky zápas s Rapidom Viedeň. Vtedy účasť potvrdilo necelých 2000 ľudí, a reálne prišla takmer desaťtisícová návšteva. Tieto čísla nechceme preceňovať, ale tiež sú určitým signálom, že priaznivci sa už nevedia dočkať prvého súťažného zápasu na Tehelnom poli. Tešíme sa a urobíme maximum, aby sme zápas vypredali a spoločne si užili náš návrat domov. Zároveň sa však spoliehame aj na podporu našich fanúšikov, že svojou aktivitou či už na sociálnych sieťach i v bežnej komunikácii vyburcujú mnohých ďalších priaznivcov, aby sme spolu vypredali nové Tehelné pole.

Pre zaujímavosť – najvyššia návšteva na ligovom zápase v histórii samostatného Slovenska sa viaže na november 1996 a na Tehelné pole. Derby Slovan – Trnava vtedy sledovalo 22 354 divákov, belasí zvíťazili 3:1. V marcovom derby pri návrate domov tak máte jedinečnú príležitosť vypredať štadión a pokoriť tento rekord slovenskej súťaže...

Slovan TV
Aktuálne novinky
Profilový rozhovor s Filipom Lichým.
Jurij Medveděv zo zdravotných dôvodov vynechal záver jesennej časti.
Legendárny Anton Urban dnes oslavuje svoje 87. narodeniny.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.