Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Obert!

Všetko najlepšie, pán Obert!

Dnes oslavuje svoje 81. narodeniny niekdajší kanonier belasých Jozef Obert.

Jozef Obert, narodený 04.01.1938, mal po príchode do Slovana v roku 1956 na vizitke napísané, že je dorasteneckým reprezentantom republiky. Netrúfal si veľmi medzi slávnymi hráčmi, ako boli V. Schrojf, M. Vičan, J. Jajcaj, M. Benedikovič, J. Vengloš, A. Moravčík, A. Bíly, P. Molnár, M. Hlavatý, E. Pažický, V. Tegelhoff... Čo budem medzi nimi robiť? – pýtal sa sám seba.

Tréneri L. Šťastný a J. Baláži mu však vysvetlili, čo od neho potrebujú, čo s jeho talentom a od koho sa má čo učiť. Postavou, pohybmi i gólmi pripomínal hneď od začiatku Laca Kubalu. Ako 20-ročný bol už kompletným, fyzicky zdatným hráčom a v roku 1958 aj štyrikrát reprezentoval. Zahral si proti Švajčiarsku, Bulharsku, Taliansku i Turecku. Dôveru mu dal tréner K. Kolský a určil, že po odchode Feureisla bude vodcom útoku. Už predtým však okúsil reprezentačný dres 12-krát v doraste, 7-krát v juniorke, 3-krát za olympionikov a 6-krát v B-mužstve. Ako vidieť, všade ho chceli, lebo góly budú vždy vo futbale potrebovať.

A to, že ich vedel ich dávať, vedeli všetci veľmi dobre. Vo finále Čs. pohára 1963 dal Slavii Praha (9:0) päť gólov. Sparte Praha, v lige v roku 1964 pri výsledku 5:1, zase tri. Jedenásť rokov hral v belasom, v tomto drese strelil 59 gólov. Iba čo si odskočil ako vojak do RH Brno a ČH Bratislava. Raz, keď poklesla forma, išiel na pár mesiacov pomáhať Prešovu, ale vrátil sa. Skončil až v roku 1968 bez toho, aby bol získal titul majstra. Vynahradil si to v Innsbrucku, kde mal veľmi úspešné obdobie a vybojoval hneď dve prvenstvá, dokonca za sebou, a bol najlepším kanonierom nielen Innsbrucku, ale celého Rakúska. V Innsbrucku pridal aj víťazstvo v národnom pohári. Je víťazom česko-slovenského pohára v rokoch 1962, 1963, 1968 a členom Klubu ligových kanonierov so 107 gólmi.

Pán Obert, zo srdca Vám prajeme všetko najlepšie k narodeninám, hlavne zdravie a spokojnosť.

Rozhovor s Jozefom Obertom si môžete prečítať tu

Zdroj foto: futbalsfz.sk

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.
Prehľad výsledkov mládeže.

Neprehliadnite

Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.