Úvod Správy Eventy Všetko najlepšie, pán Pivarník!

Všetko najlepšie, pán Pivarník!

Legendárny obranca, ktorého nám závidela celá Európa, dnes oslavuje 71. narodeniny.

Ján Pivarník – nekompromisný obranca, ktorý udivoval celú Európu svojou rýchlosťou, bol v roku 1974 bol vyhlásený za najlepšieho futbalistu Česko-Slovenska. Bol prototypom krajného obrancu, ktorý by sa nestratil ani dnes, neuveriteľne rýchly, technický a s vynikajúcou prihrávkou. Prispel k dvom federálnym titulom a bol členom zlatého tímu na ME 1976. Pán Pivarník, zo srdca ďakujeme za všetko a prajeme všetko najlepšie, hlavne zdravie a životnú spokojnosť! 

Ján Pivarník hrával na poste krajného obrancu, často však plnil aj úlohu falošného krídla. Do Slovana Bratislava prišiel v roku 1972 z Košíc. V hlavnom meste sa rýchlo stal miláčikom fanúšikov a bol jedným z opôr úspešnej generácie zo sedemdesiatych rokov. Pivarník prispel k zisku dvoch federálnych titulov v rokoch 1974 a 1975 i k víťazstvu v Československom pohári (1974).

Bol členom zlatého československého výberu na majstrovstvách Európy 1976 v Belehrade. Pivarník spolu s ďalšími troma slovanistami Jozefom Čapkovičom, Antonom Ondrušom a Kolomanom Göghom tvorili legendárnu obranu Československa, ktorá bola zložená len z hráčov Slovana. Na európskom šampionáte sa Pivarník dostal do ideálnej jedenástky celého turnaja. Zúčastnil sa aj na MS 1970 v Mexiku, za reprezentáciu odohral 39 zápasov a dal 1 gól. 

Po skončení aktívnej kariéry sa začal venovať tej trénerskej a táto cesta ho zaviedla do Austrie Viedeň, Sportingu Lisabon, neskôr sa presunul na dlhé roky do arabských krajín, kde postupne trénoval v Kuvajte, Saudskej Arábii, Katare, Ománe a v Spojených arabských emirátoch. Je členom Siene slávy slovenského futbalu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasá juniorka v príprave na jarnú časť.
Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Guram Kašia po prípravnom zápase v Salzburgu.

Neprehliadnite

Využite možnosť podporiť Akadémiu ŠK Slovan.
Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.