Úvod Správy Fortuna liga Šporar: Tím získava víťaznú mentalitu

Šporar: Tím získava víťaznú mentalitu

Andražovi Šporarovi sa v derby splnilo prianie, ktoré vyslovil pred zápasom.

„Chceme, aby rozdiel medzi nami a Trnavou bol po sobote 18 bodov,“ zaželal si náš útočník vo štvrtkovom rozhovore. Prianie sa mu splnilo do bodky. Belasí po bojovnom výkone vyhrali 2:1 a udržali si päťbodový náskok na čele tabuľky pred Dunajskou Stredou.

Pre Andraža Šporara to nebol jednoduchý zápas. Na hrote útoku zviedol nespočetné množstvo tvrdých súbojov s obrancami Spartaka. Andraž vybojoval veľa lôpt a opäť pomohol mužstvu dôležitým gólom. Už deviatym v sezóne, čím si drží priemer 1 streleného gólu na zápas a je najlepším strelcom ligy. „Dejan možno prekvapil obranu, mňa však nie, keďže som mu zakričal, aby mi prihral (úsmev). Strieľal som síce z uhla, prázdna brána je však prázdna brána. Bolo to podobné ako proti Dunajskej Strede, čiže žiaden problém skórovať,“ pousmial sa náš útočník po stretnutí.

Dôležitosť zápasu visela nad trávnikom počas celých deväťdesiatich minút. Belasí si chceli minimálne udržať päťbodový náskok na čele, Spartak potreboval ukončiť štvorzápasovú sériu prehier a priblížiť sa k hornej šestke. Čo podľa Andraža Šporara rozhodlo, že zápas napokon strhli na svoju stranu belasí? „Tento tím získava víťaznú mentalitu. Posledné štyri zápasy sme vyhrali o gól, nie vždy to bolo jednoduché, ale zvládli sme to. Takto sa získavajú tituly.“

Andraž skóroval v derby už tretíkrát v rade, pričom vždy otváral skóre. Pred zápasom očakával náročný duel proti nepríjemnému súperovi. Ako sa očakávania premietli do reality? „Všetko, čo sme očakávali, sa premietlo do skutočnosti. Odohrali sme veľmi náročný zápas, padlo veľa žltých kariet, emócie boli na maxime. V kľúčových momentoch sme boli lepší než súper, tam sme to zlomili. Dali sme dva krásne góly a bili sa o úspech ako jeden tím, takže sme veľmi, veľmi šťastní,“ vyhlásil slovinský reprezentant.

Belasí vyhrali v tejto sezóne všetkých päť zápasov na ihriskách súperov. Zároveň zavŕšili víťazný september, počas ktorého vyhrali všetky štyri ligové duely.  Po zápase sa poďakovali za podporu fanúšikom, ktorí cestovali do Trnavy a podporovali naše mužstvo. „Naši fanúšikovia boli výborní, chcem sa im poďakovať za to, že nás podporovali od prvej do poslednej minúty. Pevne verím, že na novom štadióne budú na takéto zápasy v Bratislave chodiť tisícky ľudí, ktorí nám vytvoria výbornú atmosféru. Víťazná radosť s fanúšikmi je jednoducho neopakovateľná,“ uzavrel Andraž Šporar.

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
Aj napriek náročnej situácii budeme bojovať zo všetkých síl.
Aktualizácia k vzniknutej situácii pred zápasom v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Vladimír Weiss si pohárový duel v dobrom slova zmysle užil.
Na scéne bude pôsobiť e-športový tím ŠK Slovan.
Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.