Úvod Správy Dosoudil: Nemajú žiadnu vyloženú hviezdu, hrajú ako tím

Dosoudil: Nemajú žiadnu vyloženú hviezdu, hrajú ako tím

Radek Dosoudil: „Žiadnu vyloženú hviezdu nemajú, i keď podľa trénera je najväčšou hviezdou útočník Aílton.“

„Čaká nás súper, ktorý je podstatne futbalovejší ako Tobol Kostanaj. Bude to o niečom inom,“ povedal na margo dvojzápasu 3. predkola Ligy majstrov s cyperským šampiónom APOEL Nikózia stopér Radek Dosoudil.

„Belasí“ si uvedomujú, že ich čaká už v utorok ťažký zápas. „Na každom poste je konštruktívny futbalista, nenakopávajú lopty, snažia sa každú akciu hrať po zemi. Majú na to vhodné typy, o tento herný prejav sa starajú predovšetkým Juhoameričania a Portugalci. Majú kvalitu, o to viac musíme hrať rozumne a zodpovedne,“ opísal súpera český obranca.

Výkladnou skriňou nikózijského mužstva sú legionári. Práve na nich si musia dať slovanisti najväčší pozor. „Určite. Preto sú tam, kde sú. Sú jedineční a bude ťažké ubrániť ich. Každopádne, je to pre nás výzva,“ skonštatoval 28-ročný zadák.

Hoci disponuje APOEL viacerými zahraničnými osobnosťami, dokáže sa prezentovať tímovým poňatím hry, ktoré týmto krajinám nie je príliš vlastné. Je to zásluha trénera Ivana Jovanoviča, ktorý počas tri a pol roka dokázal vytvoriť z mužstva dobre fungujúcu mašinu. Nič to však nemení na tom, že v drese cyperského majstra sa nachádzajú zaujímavé individuality, ktoré sú schopné predviesť svoje majstrovstvo.

„Žiadnu vyloženú hviezdu nemajú, i keď podľa trénera je najväčšou hviezdou útočník Aílton. Určite však nejde o topfutbalistu, na ktorého všetko hrajú. Vyznávajú tímové poňatie hry, čo ich zdobí,“ potvrdzuje Radek Dosoudil. Ďalším útočníkom je Esteban Solari, brat slávnejšieho Santiaga. „Hrali sme aj proti väčším menám. Nemáme sa čoho báť, sú to ľudia a my sa pobijeme o postup,“ doplnil bývalý hráč Slavie Praha.

APOEL Nikózia je náročným súperom, cyperský futbal je v našom ponímaní akosi stále podceňovaný. „Pre ľudí to možno nie je atraktívne, ale tento súper má niečo do seba. Mnoho fanúšikov vníma súpera z Cypru ako slabého, no podceňovať ich rozhodne nemôžeme,“ zakončil Radek Dosoudil.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.