Úvod Správy Reprezentácia Uvidíme súboj Božikova so Šporarom?

Uvidíme súboj Božikova so Šporarom?

Osem hráčov z kádra prvého tímu bude mať počas asociačného termínu reprezentačné povinnosti.

Sezónu 2018/19 v úvode septembra prvýkrát preruší reprezentačná prestávka. Počas najbližších dní sa mierne „vyprázdni“ aj kabína nášho prvého tímu, pretože povinnosti v národných tímov bude mať až osem futbalistov.

Michal Šulla sa opäť dostal medzi trojicu brankárov v nominácii slovenského reprezentačného trénera Jána Kozáka. Náš brankár chytal na marcovom Kráľovskom pohári v Thajsku a vo výbornom svetle sa ukázal v júnovom prípravnom zápase s Marokom. Slovenskú reprezentáciu čaká v stredu 5. septembra prípravný duel s Dánskom a zápas Ligy národov na Ukrajine (9. septembra).

Neodmysliteľnou súčasťou bulharskej reprezentácie je Vasil Božikov. Náš kapitán v posledných ôsmich súťažných zápasoch Bulharska nevynechal ani minútu a právom je aj v aktuálnej nominácii. Bulhari odohrajú dva súboje v Lige národov, najprv 6. septembra v Slovinsku a potom 9. septembra privítajú v Sofii reprezentáciu Nórska.

V Ľubľane sa tak črtá zaujímavý mikrosúboj nášho kapitána s najlepším strelcom belasých v aktuálnom ročníku. Pozvánku do slovinskej reprezentácie si už taktiež tradične vyslúžil kanonier Andraž Šporar, ktorý v prebiehajúcej sezóne strelil už 11 gólov. Potenciálny súboj Šporar vs. Božikov sa môže uskutočniť v stredu 6. septembra v zápase Ligy národov medzi Slovinskom a Bulharskom. Druhý duel v rámci Ligy národov odohrajú Slovinci v nedeľu 9. septembra na Cypre. 

Do elitného výberu Čiernej Hory sa vracia Vukan Savičevič. Náš stredopoliar si pozvánku vypýtal výkonmi v úvode sezóny, keď v pozícii striedajúceho hráča viackrát oživil hru belasých a bojuje o miesto v základnej zostave. Čierna Hora sa v Lige národov stretne 7. septembra s Rumunskom a 10. septembra s Litvou. Reprezentačný dres si opäť oblečie Boris Cmiljanič, ktorý dostal pozvánku do čiernohorského výberu do 21 rokov.  

V nominácii slovenskej reprezentácie do 21 rokov sa nachádzajú dvaja hráči Slovana – brankár Dominik Greif a obranca Adam Laczkó. Obaja už majú pestré skúsenosti z mládežníckych výberov, spoločne reprezentovali Slovensko v kategórii do 19 rokov. Slovenská „21-ka“ odohrá prípravný duel s Talianskom a kvalifikačný zápas na Islande.

Slovenskú reprezentáciu do 19 rokov čakajú prípravné zápasy so Severným Írskom a Nemeckom. V nominácii je útočník David Strelec, ktorý od novej sezóny trénuje s A-mužstvom a pripísal si ligový štart v Michalovciach. Spolu s ním si reprezentačný dres oblečie aj Denis Potoma z nášho staršieho dorastu.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Už na zápase s Michalovcami bude platné nové nariadenie o organizácii hromadných podujatí.
Žan Medved ťahá štvorzápasovú gólovú sériu.
Dnes sa vstupenky na finále pohára nebudú predávať.

Neprehliadnite

Informácie o predaji vstupeniek na dva zostávajúce ligové zápasy.
Informácie o predaji vstupeniek na finále Slovnaft Cup-u.
Prémiové priestory určené najmä pre spoločnosti, firmy a korporátnych klientov s najvyššími nárokmi.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.