Úvod Správy Lepší aj pri šetrení opôr

Lepší aj pri šetrení opôr

Igor Žofčák: „Myslím si, že sme mali prevahu a zaslúžili sme si vyhrať.“

Šláger 2. kola Corgoň ligy ŠK Slovan Bratislava – FK Senica (3:2) síce nerozhodol, no podal vynikajúci výkon. Kapitán „belasých“ Igor Žofčák bol po stretnutí so Záhorákmi veľmi spokojný, hoci rozuzlenie zápasu prišlo až v 90. min z kopačky Juraja Halenára.

„Myslím si, že sme mali prevahu a zaslúžili sme si vyhrať. Škoda dvoch lacných gólov, pri bránke boli v podstate len vtedy a zakaždým sa presadili. Pri prvom presnom zásahu som loptu tečoval, bol to teda v podstate vlastný gól. Dôležité je, že sme vyhrali,“ povedal ľavý stredopoliar v tíme trénera Karla Jarolíma.

Aj keď sa v týchto dňoch točí všetko okolo Ligy majstrov, slovanisti tento zápas nijak nepodcenili. „Ja to tak neberiem. Sústredili sme sa na tento zápas a som rád, že sa nám podarilo dokázať, že sme lepší, aj keď Senica má toho v nohách menej ako my,“ doplnil Žofčák.

Zisk troch bodov v ligovom stretnutí dokáže vyčarovať lepšiu atmosféru pred európskym duelom. „Každé víťazstvo nás povzbudí, lepšie sa regeneruje, keď sa vyhráva. Teraz si musíme oddýchnuť a v utorok podať čo najlepší výkon a vybojovať pozitívny výsledok. Doteraz sme sa zaoberali iba Senicou a od nedeľňajšieho rána sa sústredíme na Ligu majstrov,“ vyslovil sa michalovský odchovanec.

Šetrenie opôr

Tréner Karel Jarolím myslel v sobotu už na utorkový zápas 3. predkola Ligy majstrov, a tak nechal na lavičke Jiřího Kladrubského a Milana Ivanu, Matúš Putnocký a Marián Had neboli na zápasovej súpiske. Počas stretnutia navyše vystriedal Igora Žofčáka, Karima Guédého a Filipa Šeba. „Boli sme dohodnutí, že odohráme šesťdesiat, prípadne sedemdesiat minút. Nevadí, podržal nás Ďuro, ktorý v prvom zápase s Tobolom Kostanaj dostal červenú kartu, no povedal, že dá gól a vyhráme. Dnes to dokázal,“ zakončil 28-ročný futbalista.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.