Úvod Správy Slovnaft Cup Začína sa cesta za obhajobou Slovenského pohára

Začína sa cesta za obhajobou Slovenského pohára

Belasí budú bojovať o tretie víťazstvo v Slovenskom pohári v rade.

Najúspešnejší slovenský klub počas svojej histórie celkom pätnásťkrát získal domácu pohárovú trofej. Belasí začnú cestu za šestnástou trofejou v stredu 29. augusta o 17:00 na ihrisku Horných Orešian. V súboji s účastníkom nižšej súťaže dostanú priestor viacerí menej vyťažení hráči.

Nový formát Slovnaft Cupu, ktorý platí od sezóny 2014/15, priniesol konfrontáciu s tímami z nižších súťaží. V úvodnom súboji novej pohárovej edície sa stretneme s účastníkom V. ligy západ ZSFZ.

V stredu začíname cestu za tretím pohárovým víťazstvom v rade, v sezóne 2016/17 sme vo finále zdolali Skalicu (3:0) a v ročníku 2017/18 Ružomberok (3:1).

„V pohári dostanú priestor viacerí hráči, ktorí boli doteraz menej vyťažení. Je dobré, že počas jedného dňa hrá aj juniorka a starší dorast, takže hráčov rozhodíme do všetkých troch tímov, aby boli vyťažení čo najviac a mali v nohách 90 minút. Cieľ postúpiť je úplne jasný. Dôležité je pristúpiť k zápasu zodpovedne a na ihrisku odviesť maximum bez ohľadu na to, že čelíme súperovi z nižšej súťaže,“ povedal pred zápasom Martin Ševela. Ten už má k dispozícii aj novú posilu Marina Ljubičiča. „Marina chcem vidieť v zápase, počítam s ním do zostavy,“ načrtol tréner belasých svoje plány.

Belasí sú do tretieho kola Slovnaft Cupu nasadení priamo. Horné Orešany sa do tejto fázy pohára dostali cez Boleráz, ktorý doma zdolali 2:1. Vo svojej súťaži sa nachádzajú na siedmom mieste, v poslednom kole remizovali v Holíči 1:1.

Cenu vstupeniek stanovil domáci klub na 3 eurá. Úvodný výkop je stanovený na stredu 29. augusta o 17:00 a povedie ho rozhodcovská trojica Ochotnický – Galo, Zemko.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Kapitán Vladimír Weiss ml. po majstrovskej definitíve.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.