Úvod Správy Európska liga Krutý koniec v Európe

Krutý koniec v Európe

ŠK Slovan Bratislava prehral na pôde Rapidu Viedeň 0:4.

Belasí utrpeli vo Viedni krutú prehru. Za stavu 0:1 sme mali tri vyložené šance na vyrovnanie, žiaľ, ani jednu sme nevyužili. Rapid pridal v 79. minúte aj druhý gól a v závere potrestal náš vabank ďalšími dvomi zásahmi.

Prvú príležitosť v horúcom viedenskom večeri mali belasí. Čavrič v 3. min napriahol zo strednej vzdialenosti, jeho krížna strela dobrých parametrov letela tesne nad. Rapid kontroval gólovou akciou. Knasmülnner si nabehol na center do šestnástky a trafil k pravej žrdi – 1:0. Nasledovala dlhá fáza hry, keď sa dianie odvíjalo najmä v strede poľa. Akciám belasých chýbala lepšia finálna prihrávka, resp. ich v poslednej chvíli zastavili hráči Rapidu. Po polhodine hry vyslal Berisha prudkú strelu z voleja, Greif vyrazil. V 35. min sa Saláta snažil hlavičkovať po centri z rohu, obranca domácich ho tvrdo poslal k zemi, penalta sa však nepískala. Vzápätí Čavrič vybojoval loptu pre Mohu, ten vo výbornej pozícii obišiel brankára, no lopta mu skĺzla za čiaru. Zakrátko hlavičkoval Barač tesne vedľa. Chvíle belasých prišli v závere polčasu. Nono v 44. min vyslal center zo štandardnej situácie, Šporar sa v strede šestnástky zavesil do vzduchu a namieril k pravej žrdi. Gólovú radosť zmaril Strebinger zázračným zákrokom. Prvé dejstvo uzavrel Moha, ktorý vyslal krížnu strelu a Strebinger na dvakrát kryl.

Hneď v úvode druhého polčasu mohlo byť vyrovnané. Šporar sa pekne uvoľnil na súperovej polovici a nabil napravo Mohovi, ktorého krížnu strelu Strebinger vyrazil. Vzápätí dvakrát Greif zasiahol voči Bolingolimu. Brankár belasých v rozmedzí 62. – 66. minúty chytil dve vyložené gólové šance. Najprv vytlačil strelu Alara na brvno a potom zneškodnil hlavičku Barača z bezprostrednej blízkosti. Belasí mali v 69. min dvojnásobnú obrovskú šancu na vyrovnanie. Čavrič strieľaným centrom našiel v strede šestnástky voľného Savičeviča, ktorý napálil do brankára. Lopta sa odrazila k Mohovi, ten si povodil obrancov a položil brankára, no zblízka zakončil tesne vedľa. Rapid pridal v 79. min druhý gól. Berisha obral o loptu Salátu a Knasnmüller zblízka skóroval - 2:0. V 86. min pridal Murg do otvorenej obrany aj tretí gól Rapidu. Rakúšania v nadstavenom čase ešte po ďalšom brejku skórovali aj štvrtýkrát.

SK Rapid Viedeň – ŠK Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

Góly: 4., 79. a 90. Knasmüllner, 84. Murg

Žlté karty: 24. Schwab, 43. Bolingoli, 45. Alar, 67. Potzmann – 51. Božikov, 77. Saláta, 79. Bajrič, 88. Nono

Rozhodovali: Massa – Meli, Vuoto

Návšteva: 17 800 divákov

Rapid: Strebinger – Potzmann, Sonnleitner, Barač, Bolingoli – Ljubicic, Schwab (88. Müldür) – Murg (90. Kostic), Knasmüllner, Berisha – Alar (78. Ivan)

Slovan: Greif – Apau (80. Cmiljanič), Saláta, Bajrič, Božikov – Nono – Dražič (80. Hološko), Rabiu (67. Savičevič) – Čavrič, Šporar, Moha

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.