Úvod Správy Európska liga Do odvety s jednogólovým mankom

Do odvety s jednogólovým mankom

ŠK Slovan Bratislava v úvodnom zápase 2. kola kvalifikácie Európskej ligy UEFA prehral na pôde Balzan FC 1:2.

Belasí síce skórovali na ihrisku súpera, v odvete však musia zmazať jednogólové manko. V úvodnom súboji 2. kola kvalifikácie Európskej ligy sme na pôde Balzan FC prehrali 1:2. Gól strelil striedajúci Vukan Savičevič. Odveta je na programe vo štvrtok 2. augusta o 19:30 na Pasienkoch.

V horúcom počasí boli slovanisti od úvodu aktívnejším mužstvom. Prvú strelu vyslal tesne pred uplynutím úvodnej štvrťhodiny Moha, ktorý sa dostal do šestnástky a napálil do pripraveného Sultanu. O minútu Rabiu pekne vysunul Čavriča, ten mieril vysoko nad. V 17. min prišiel šok z jasného neba. Center Bezzinu prešiel do pokutového územia a Kaljevičova strela k bližšej žrdi skončila v sieti – 1:0. Belasí sa snažili čo najrýchlejšie odpovedať. Súpera v 20. min „zavreli“ v šestnástke, na konci skrumáže bol Rabiu, ktorého tečovaný pokus minul pravú žrď. Vzápätí hlavičkoval Šporar v dobrej pozícii do pripraveného Sultanu. V závere prvého polčasu sa vytiahol Šulla, ktorý ľavou rukou vytlačil nebezpečnú strelu v podaní Cadú. Posledné slovo mali predsa len belasí. Moha si prebral odrazenú loptu z rohu, na pravom kraji pokutového územia „zamotal“ obrancu a jeho krížna strela len o centimetre minula šibenicu. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie sme mali v posledných sekundách prvého dejstva. Holman kolmicou vysunul Rabia, ktorý v súboji zoči-voči namieril do vybiehajúceho Sultanu.

Cez prestávku urobil Martin Ševela jednu zmenu, miesto Dávida Holmana prišiel na ihrisko Vukan Savičevič. Belasí vyrukovali so zvýšenou aktivitou, Balzan však bránil s deviatimi mužmi pred vlastnou šestnástkou. V 53. min mohlo byť vyrovnané, keď center Nona z rohu preletel na zadnú žrď a Bajrič mal pred sebou odkrytú bránu. Hlavou však mieril nepresne. Domáci hrozili z brejkov a po jednom z nich udreli. Ljubomirac v 67. min pri samostatnom nájazde namieril k pravej žrdi – 2:0. Tréner belasých reagoval dvojnásobným striedaním a v 73. min vykresali belasí iskierku nádeje na lepší výsledok. Vukan Savičevič sa z hranice šestnástky oprel do lopty, jeho strela bola ešte tečovaná a zapadla do ľavej šibenice - 2:1. Následne pálil Nono z podobnej pozície, jeho pokus zrazil obranca. Savičevič bol naďalej aktívny, v 85. min napriahol z diaľky a tesne minul ľavý horný roh brány. V samom závere mal Šporar na hlave vyrovnanie, zblízka však mieril tesne vedľa.

Balzan FC – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 17. Kaljevič, 67. Ljubomirac - 74. Savičevič

Žltá karta: 67. Rabiu

Rozhodovali: Maae – Sorensen, Hummelgaard

Balzan: Sultana – Bozovic, Johnson, Serrano, Bezzina – Slivič, Lepovič – Ljubomirac, Cadú (82. Camilleri), Lecao (76. Correa) – Kaljevič (63. Effiong)

Slovan: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Rabiu (71. Dražič), Holman (46. Savičevič) – Čavrič (71. Cmiljanič), Šporar, Moha

Venujte prosím pozornosť dôležitým informáciám.