Úvod Správy Fortuna liga Na ihrisku odvediem maximum pre úspech tímu

Na ihrisku odvediem maximum pre úspech tímu

Prvý rozhovor s našou posilou Mitchom Apauom.

V predchádzajúcej sezóne odohral 41 z celkového počtu 42 súťažných zápasov a vyhral všetko, čo sa dalo – slovinskú ligu i pohár. Mitch Apau prišiel do Slovana vo výbornej forme a hneď na prvých tréningoch ukázal, v čom tkvie jeho sila.

Na pravej strane obrany umne využíva svoj fyzický fond a veľmi rád vystaví „stopku“ protihráčovi, ktorý sa snaží dostať do šance. Defenzívne povinnosti sú Mitchovou prioritou. „Ako obranca musím predovšetkým dobre brániť. Veľmi rýchlo som zistil, že v Slovane mám pred sebou výborných krídelných hráčov, ktorí sú hrozbou pre defenzívu súpera. Snažím sa ich podporovať zozadu a držať našu defenzívnu líniu, aby sa súper nedostával do príležitostí. Samozrejme, rád podporím aj ofenzívu, no prvoradá je dôsledná obrana,“ priblížil Mitch svoj štýl futbalu.  

Holandský obranca získal v predchádzajúcej sezóne double. Počas leta si vyberal z viacerých ponúk, pričom v prospech Slovana zavážili vysoké ambície. „Verím, že si double zopakujem už v najbližšej sezóne v belasom drese. V lete som mal viacero ponúk, no Slovan bol od začiatku prioritou. Chcel som hrať v klube, ktorý pravidelne bojuje o najvyššie méty,“ vyhlásila naša nová posila, ktorá bude nosiť dres s číslom 2.

„Poznám sa s Joerim de Kampsom, ktorý mi o Slovane vždy hovoril len v dobrom. Viem, že je to klub s veľkou históriou a vysokými ambíciami. Mám rád výzvy a na túto sa špeciálne teším,“ hovorí Mitch Apau.

Mitch sa hneď po podpise zmluvy pripojil k tímu na sústredení v Česku a v sobotu odohral plnú minutáž v súboji s Mladou Boleslavou. Svoje miesto si zastal, zaujal pri obranných súbojoch, keď protihráčov tvrdo, ale čisto telom odstavil od lopty. Jeden hráč Boleslavi takto od neho doslova „odletel“ na niekoľko metrov. „Je lepšie, keď som bol ako novic hodený do vody a okamžite som sa pripojil k tímu na sústredení. Výhodou je, že v minulej sezóne som odohral všetky ligové zápasy a na sústredení som hneď mohol naplno trénovať. Kolektív ma prijal veľmi dobre, medzi chalani sa cítim fajn a to nielen po futbalovej, ale aj po ľudskej stránke.“

Futbalista, ktorý sa narodil v Amsterdame, doteraz pôsobil v najvyšších súťažiach v Holandsku, Belgicku i Slovinsku. Teraz sa už teší na nové výzvy v belasom, pričom už si stihol pozrieť aj rastúci štadión na Tehelnom poli. „Ešte pred podpisom zmluvy som sa prešiel okolo štadióna. Vyzerá fantasticky, bude to nádherný futbalový stánok. Veľmi sa teším, že som v Slovane Bratislava a na ihrisku odvediem maximum pre úspech tímu,“ uzavrel Mitch Apau.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Filip Lichý a Žan Medved si v súboji s Trenčínom pripísali súťažné debuty v belasom.
Belasí sa v predposlednom kole základnej časti predstavia v Nitre.

Neprehliadnite

Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️
Pokladňa sa nachádza hneď za B-tribúnou od Bajkalskej ulice.
Dnes sa v priestoroch Tehelného poľa uskutočnila tlačová konferencia ŠK Slovan Bratislava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.