V príprave sme tesne nestačili na Brno

ŠK Slovan Bratislava v prípravnom zápase podľahol Brnu 1:2.

Belasí v druhom prípravnom zápase cestovali do obce Zastávka, kde si v súboji spriatelených klubov zmerali sily so Zbrojovkou Brno. V zaujímavom zápase sa zrodilo tesné víťazstvo Brna.

Martin Ševela opäť pripravil dve jedenástky, pričom každá odohrala polčas. Belasí začali aktívne. V 13. minúte Suchockij prenikol do pokutového územia, kde ho protihráč zrazil na zem, no penalta sa nepískala. Následne Šporar hlavičkoval po rohu tesne vedľa a Schet po prieniku z krídla minul pravú žrď. Akrobaticky to skúšal Holman, lopta po jeho pekných nožničkách letela tesne nad brvno. Brno bolo takmer stopercentne efektívne. Škoda v 28. minúte zužitkoval center z ľavej strany a Šulla na jeho hlavičku nedosiahol – 1:0. Zakrátko Rabiu inkasoval červenú kartu, keď zbytočne odplácal protihráčovi. Vzhľadom na to, že zápas mal prípravný charakter, mohol miesto Rabia naskočiť do hry Ricky van Haaren.

Nová základná jedenástka začala po prestávke útočným náporom. V 53. min prihral Damnjanovič do šestnástky Hološkovi, ktorého obranca Brna stiahol k zemi a rozhodca ukázal na biely bod. Aleksandar Čavrič penaltu s prehľadom premenil, loptu poslal k ľavej žrdi, pričom brankár šiel do opačnej strany – 1:1. Zakrátko sme sa mohli dostať do vedenia, keď Hološko po pravej strane postupoval sám na Halouska, ktorý jeho strelu vytesnil na roh. Slovan bol v týchto chvíľach lepším mužstvom. Po centri van Haarena z rohu hlavičkoval Laczkó z päťky a lopta zazvonila na ľavej žrdi. Bránková konštrukcia zachránilo Brno aj po strele Cmiljaniča, ktorý vyslal delovku z 25 metrov a od krásneho gólu ho delili len milimetre. Brno sa pripomenulo pokusom Olasunkanmiho, po ktorom zasiahol Greif. V 73. min však už ani Greif nestačil na strelu Jambora, ktorý zo šestnástky vymietol ľavú šibenicu – 2:1. Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal van Haaren, keď z priameho kopu pekne namieril ponad múr a Halousek končekmi prstov vyrazil na roh.

Stav sa už nezmenil, belasí tak v príprave utŕžili prvú prehru. Okamžite po zápase sa presunuli do strediska v Ratboři, kde absolvujú krátke sústredenie.

 

FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Góly: 28. Škoda, 73. Jambor – 53. Čavrič (z 11 m)

Červená karta: 30. Rabiu

Brno: I. polčas: Melichárek – Šural, Pavlík, Vraštil, Sukup – Krejčí – Přichystal, Kříž, Lutonský, Zikl – Škoda

II. polčas: Halouska – Chyla, Gáč, Kryštůfek, Gomes – Pilík, Sedlák, Jambor, Vintr – Růsek, Olasunkanmi

Slovan: I. polčas: Šulla – Medveděv (25. Laczkó), Bajrič, Božikov, Suchockij – de Kamps – Holman, Rabiu – Schet, Šporar, Moha

II. polčas: Greif – Laczkó, Saláta, Rundič, Kozlovský – Nono – van Haaren, Damnjanovič – Čavrič, Hološko, Cmiljanič

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Názory trénerov po zápase 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy 2025/26 o titul MFK Zemplín Michalovce – ŠK Slovan Bratislava (1:3).

Neprehliadnite

Pred výkopom derby sa o skvelú atmosféru na Tehelnom poli postaralo hudobné vystúpenie huslistky Daniela Lovlin, ktorá zahrala známu skladbu Freed from Desire. Svojím energickým husľovým vystúpením rozohriala tribúny a výborne naladila našich fanúšikov ešte pred úvodným hvizdom derby.
🎻 Pred výkopom derby Slovan – Trnava sa o skvelú atmosféru postarala folklórna skupina Fidlikanti, ktorá priniesla na Tehelné pole kúsok slovenskej tradície.
ŠK Slovan v 22. kole Niké ligy 2025/26 zdolal v 178. derby Spartak Trnava vysoko 4:0. Dva naše góly dal Andraž Šporar, po jednom pridali Tigran Barseghjan a Nino Marcelli. Do nadstavby o titul vstúpime z prvého miesta s trojbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. V úvodnom kole nadstavby sa najbližší víkend predstavíme v Michalovciach.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.