Úvod Správy Prípravné zápasy Do zápasu s Brnom z plného tréningu

Do zápasu s Brnom z plného tréningu

Belasí sa v prípravnom zápase stretnú v stredu o 16.30 h so Zbrojovkou Brno.

Letná príprava belasých sa prehupla do ďalšieho týždňa. Zajtra belasí pocestujú do Moravu, kde odohrajú prípravný zápas s naším spriateleným klubom. Prípravný duel FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava sa odohrá na ihrisku v obci Zastávka (neďaleko od Brna) s úvodným výkopom o 16.30 h. Zo zápasu bude dostupný aj internetový prenos.

Naši futbalisti dnes absolvovali dve intenzívne tréningové jednotky. „Dopoludnia sme sa zamerali na malé hry vo vysokej intenzite a súboje jeden na jedného, dvaja na dvoch až traja na troch. Hráči museli ísť na maximum v čo najvyššej intenzite. Chceli sme vidieť, ako budú vyzerať v ofenzíve a pri prepínaní do defenzívy. Popoludňajší tréning sme ladili skôr do útočnej hernej kombinácie a dohrali sme to hrou 11 na 11 na celé ihrisko, pričom sme sa zamerali na taktickú stránku,“ priblížil tréner Martin Ševela dnešný program.

V akej fáze prípravy sa mužstvo aktuálne nachádza? „Zatiaľ je to všeobecná príprava, zameraná hlavne na kondíciu. Bude dôležité, ako budú hráči pracovať v únave, ktorá prirodzene príde." 

Príprava pokračuje stredajším meraním síl so Zbrojovkou Brno. Hneď po zápase sa výprava presunie do tréningového strediska Ratboř, kde je na programe krátke sústredenie. „Zajtra ráno máme na programe tréningovú jednotku, potom obed a odchod do Brna. Plán je taký, že dve jedenástky odohrajú po 45 minút. Každý hráč bude mať vrátane rozcvičky približne hodinovú záťaž. Do zápasu pôjdeme z plného tréningu, bude to niečo podobné ako v piatok proti Pohroniu. Očakávam, že kvalita súpera bude o niečo vyššia, navyše je to vždy zaujímavá konfrontácia s českým futbalom,“ vyhlásil tréner belasých. „Hra vám ukáže všetko – ako ste pripravení smerom do ofenzívy, ako zvládate obranu a ako vyznie herný prejav celého tímu. V tomto smere je každý prípravný zápas užitočný,“ dodal Martin Ševela. Ten má k dispozícii prakticky kompletný káder s výnimkou Vukana Savičeviča, ktorý len nedávno začal s tréningom po nepríjemnom zranení z májového zápasu v Ružomberku.

FC Zbrojovka Brno patrí medzi naše spriatelené kluby. Momentálne neprežíva jednoduché obdobie, pretože v poslednom ročníku najvyššej českej súťaže obsadila 16. miesto a vypadla do druhej ligy. Počas leta však angažovala nového športového manažéra Tomáša Požára, s ktorým plánuje návrat na stratené pozície. Trénerom tímu je Roman Pivarník, synovec našej klubovej legendy Jána Pivarníka.

Snáď najznámejšou tvárou v hráčskom kádri je skúsený záložník Jan Polák, ktorý hral za 1. FC Norimberg, Anderlecht Brusel, VfL Wolfsburg a má na konte 57 reprezentačných štartov. Polák si zahral na MS 2006 i na ME 2008.

Zápas sa odohrá na štadióne v obci Zastávka neďaleko od Brna. Vstupné je symbolických 50 Kč. Prípravný duel FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava si budete môcť pozrieť naživo na internetovom streame.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Informácie o vstupenkách na najbližší zápas v Trenčíne.
Pozrite si reakcie belasých bezprostredne po zápase.
Názory trénerov po odvete play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA 2023/24 ŠK Slovan Bratislava – SK Sturm Graz (0:1).

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.