Úvod Správy Žofčák: Sme spokojní

Žofčák: Sme spokojní

Igor Žofčák: „Vyhrali sme 2:0, pocity sú výborné. Lepšie to ani nemohlo byť, sme spokojní.“

Pred zápasom vyhlásil, žeby si prial víťazstvo bez inkasovaného gólu. Kapitán Slovana Bratislava Igor Žofčák mal po triumfe v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov nad kazašským FC Tobol Kostanaj dôvod na úsmev na tvári.

„Vyhrali sme 2:0, pocity sú výborné. Lepšie to ani nemohlo byť, sme spokojní,“ poznamenal kreatívny stredopoliar, ktorý na ihrisku hýril pohybom a prihral na druhý gól v podaní Karima Guédého. „Pred stretnutím sme si povedali, že všetci vydáme zo seba maximum. Sme radi, že to prinieslo ovocie,“ uviedol na margo svojho kvalitného výkonu.

Tréner Karel Jarolím za prvý polčas vyčítal mužstvu, že nechávalo súperovi až príliš veľa priestoru. Všetko odkliala až 41. min a ďalekonosná strela Jiřího Kladrubského, ktorú brankár vyrazil iba pred seba a kanonier Filip Šebo už nemal problém dopraviť loptu do siete. „Zo začiatku sme boli trochu zaspatí. V šatni sme si to cez polčas prízvukovali, potom sa to zlepšilo,“ vyslovil sa Žofčák.

V strede druhého polčasu však musel za úder lakťom ísť predčasne pod sprchy útočník Juraj Halenár a Slovan si situáciu značne skomplikoval. „Povedali sme si, že sme jedno mužstvo. Chceli sme zabojovať a nedostať gól. Našťastie sa nám podarilo pridať ešte jeden. Nepochybujem o tom, že Juraj nám to vráti v iných zápasoch,“ podržal svojho spoluhráča 28-ročný rodák z Michaloviec.

„Belasí“ sa nestiahli do ulity, boli stále aktívni a výsledkom bol Guédého presný zásah. „Vedeli sme, že keby sme bránili úplne zozadu, iba by sme čakali na gól. Chvalabohu, že sme pridali aj druhý,“ povedal Žofčák a na margo ďalšieho programu dodal: „V piatok nás čaká Trenčín, ktorý chceme zdolať. Potom by sme radi postúpili v odvete.“

Prekvapili ich

Kapitán Slovana priznal, že od súpera čakal úplne iný futbal. „Na videu pôsobili lenivejšie, no proti nám hrali celkom dobre. Podľa môjho názoru sme si napriek tomu zaslúžili vyhrať,“ zakončil Igor Žofčák.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.
Kedy a s kým v 10. – 13. kole Fortuna ligy?

Neprehliadnite

Svoju účasť je potrebné vopred nahlásiť prostredníctvom formulára.
Rozhovor s trénerom Darkom Milaničom.
Vladimír Weiss naplno trénuje s mužstvom a je pripravený na zápas s Ružomberkom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.