Úvod Správy Slovnaft Cup Božikov: Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto klubu

Božikov: Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto klubu

Vasil Božikov sa v drese Slovana Bratislava radoval zo svojej prvej trofeje v kariére.

Bulharský reprezentačný obranca rozšíril rady belasých v júli 2017. Takmer okamžite sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy a prezentuje sa stabilnými, spoľahlivými výkonmi. Na prvý súťažný gól v drese Slovana čakal dlho, no prišiel v najlepšej možnej chvíli – v zatiaľ najväčšom zápase tejto sezóny.

Vasil vo finále Slovnaft Cupu strelil dôležitý druhý gól, ktorý padol v ideálnom čase – krátko po začiatku druhého polčasu. „Na tréningoch sa venujeme nácviku štandardných situácií. Máme dohodnuté nejaké signály s exekútorom rohových kopov Dávidom Holmanom, no samozrejme, nebudem hovoriť aké (úsmev). Po centri Dávida som si našiel loptu v šestnástke a hlavou som sa ju snažil umiestniť do protipohybu brankára. Teším sa, že to vyšlo,“ povedal šťastný strelec po zápase.

Belasí vo finále obhájili víťazstvo v Slovenskom pohári z minulého roka. Celkovo vyhrali domáci pohár už pätnásty raz a aj v tejto štatistike sú najúspešnejším slovenským klubom. „Pre mňa je to prvá trofej v kariére. V bulharskej lige som s Lovečom skončil na druhom a treťom mieste, v pohári som najďalej prešiel do semifinále. Je to pre mňa nový a nádherný pocit. Tieto okamihy patria k najkrajším v mojej kariére.“

Finálový duel od úvodu patril slovanistom. Tí prevýšili Ružomberok prakticky vo všetkých herných činnostiach a vo futbalovej verejnosti panuje široká zhoda, že naše víťazstvo je zaslúžené. Trofej je pre zverencov Martina Ševelu odmenou za celoročnú prácu. „Počas celého finále sme boli lepší a výsledok je podľa mňa spravodlivý. Verím, že sme fanúšikov potešili naším výkonom. Mrzí ma, že sme sa nemohli radovať priamo s nimi na štadióne, ale zároveň si vážim, že nás potom počkali v Bratislave. Som hrdý, že môžem hájiť farby tohto veľkého klubu. V Slovane som šťastný.“  

Vasil po góle adresoval oslavné gesto smerom k bočnej tribúne, kde boli najmä rodinní príslušníci a priatelia našich hráčov. „Bola tam moja priateľka i kamaráti, ktorí ma prišli podporiť z Bulharska. Teším sa, že som sa aj s nimi mohol radovať z tejto cennej trofeje,“ uzavrel Vasil Božikov.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Hlasovanie potrvá do nedele 16. júna.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
Július Szöke si znovu zahrá na Tehelnom poli.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.