Úvod Správy Slovnaft Cup Šporar: Jeden z najdôležitejších gólov v živote

Šporar: Jeden z najdôležitejších gólov v živote

Andraž Šporar sa parádne rozbehol – v štvrtom zápase po sebe strelil úvodný gól duelu!

Prvý gól býva vo futbale veľmi dôležitý a to zvlášť vtedy, keď ste v pozícii papierového favorita. Andraž Šporar strelil v posledných štyroch dueloch úvodný gól zápasu a otvoril cestu Slovana k víťazstvám. V pohárovom finále to stihol za 25 minút.

Andraž využil perfektný center Mohu a hlavičkou nedal Macíkovi v bráne Ružomberka žiadnu šancu. „Bol to parádny center v podaní Mohu. Našiel som si miesto pred bránou a už mi zostávalo len umiestniť loptu hlavou do brány. Teším sa z gólu, no v prvom rade je dôležité, že sme uspeli ako tím,“ tak zneli prvé slová Andraža po úspešnom finále. 

„Možno sa to tak z tribúny nezdalo, no bol to náročný zápas. Počas celých deväťdesiatich minút sme boli dominantní, takže víťazstvo sme si plne zaslúžili. Tento deň bol dôležitý pre našich fanúšikov, pre nás i pre naše rodiny. Užívame si zisk trofeje, pretože toto sú okamihy, ktoré v kariére nezažívate každý deň,“ hovorí Andraž Šporar.

Skutočne, belasí vo finále herne dominovali a od úvodu jednoznačne smerovali za víťazstvom a trofejou. „Každá trofej je špeciálna. Táto chutí veľmi sladko a pre mňa osobne je veľmi dôležitá,“ vyjadril sa slovinský reprezentant k trofeji pre víťaza Slovnaft Cupu.

Andraž zbieral trofeje počas pôsobenia v Ľubľane i Bazileji. Včera získal svoj prvý pohár na Slovensku a pomohol k tomu dôležitým úvodným gólom. „Bol to jeden z najdôležitejších gólov v mojej doterajšej kariére. Prvýkrát som skóroval vo finále, čiže je to niečo špeciálne. Dnes sa tešíme z trofeje, od zajtra však opäť pracujeme a pripravíme sa na najbližší ligový duel.“

 

Andražovi to po zimnom príchode postupne začalo padať. Strieľa dôležité góly a hlavne, dokáže sa presadiť proti tým najťažším súperom, s akými sa na Slovensku môžeme stretnúť. „Bol som trpezlivý, teraz to prišlo a som veľmi šťastný. Dôležitý je však tím, mňa zaujíma len to, aby som pomáhal mužstvu. Na ihrisku sa bijeme jeden za druhého a sami vidíte, že to prináša výsledky,“ uzavrel Andraž Šporar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.