Úvod Správy Slovnaft Cup Bajrič: Postupové šance sú otvorené

Bajrič: Postupové šance sú otvorené

Kenan Bajrič hodnotí prvé semifinále Slovenského pohára so Spartakom Trnava.

Opäť patril k najlepším na ihrisku, vyhrával osobné súboje a pôsobil suverénnym dojmom. Stopér Kenan Bajrič včera spoločne s celou defenzívou takmer doviedol Slovan k piatemu jarnému čistému kontu. V čase, keď k nemu chýbalo len deväť minút, Trnavčania nečakane udreli a tak sú postupové karty do odvety úplne otvorené.

„Začali sme veľmi dobre, rýchlo sme dali úvodný gól a v prvom polčase sme kontrolovali hru. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a sami sme mohli pridať druhý gól. Po prestávke to z našej strany nebolo dobré, to si treba otvorene priznať. Remíza 1:1 nie je zlý výsledok do odvety, postupové šance sú otvorené pre oba tímy,“ povedal Kenan Bajrič po stretnutí.

Odveta sa odohrá v stredu 18. apríla o 17.00 h v Trnave. Matematika je úplne jasná – belasých posunie do finále akékoľvek víťazstvo alebo remíza s minimálne dvomi strelenými gólmi. „V odvete chceme vybojovať postup do finále, to je jasný cieľ. Ak v Trnave skórujeme, tak si hneď vytvoríme lepšiu pozíciu a som presvedčený, že postúpime,“ vyhlásil slovinský stopér.

Vývoj sa tak zatiaľ podobá scenáru z poslednej pohárovej konfrontácie najväčších rivalov. V sezóne 2010/11 sa v prvom semifinálovom zápase v Bratislave zrodila remíza 2:2, vtedy však práve Slovan doťahoval z 0:2. V odvete potom belasí zvíťazili 3:2, keď už po polčase viedli o tri góly. Pohárové zápasy hrané na odvetu sú špecifické, keďže sa v podstate skladajú z dvoch deväťdesiatminútových polčasov. „Presne tak, toto bol prvý polčas, po ktorom je stav nerozhodný. Máme ďalších deväťdesiat minút na to, aby sme Trnavu zdolali a zahrali si finále na jej štadióne. Včera sme chceli zvíťaziť na nulu a škrie ma, že sme v závere inkasovali. Treba však mať hlavy hore a koncentrovať sa na najbližšie zápasy.“

Kenan Bajrič predviedol v 80. minúte včerajšieho duelu fantastický obranný zákrok. Egho po Jirkovej prihrávke zakončoval osamotený na zadnej žrdi a trnavskí fanúšikovia už-už dvíhali ruky nad hlavu. Bajrič však sklzom na čiare obetavo zablokoval Eghovu strelu a eufóriu dokumentoval aj víťazným gestom. „Videl som, že Trnava ide do brejku a že lopta smeruje na zadnú žrď. Predvídal som, čo sa asi bude diať a tak som sa inštinktívne vrhol do lopty pred bránkovou čiarou. Teší ma, že som týmto zákrokom pomohol mužstvu, od toho však v Slovane predsa som. Včera som sa na ihrisku cítil dobre, spolu s ďalšími obrancami sme to vzadu čistili a Trnava mala minimum šancí. Čisté konto nám tesne nevyšlo, no verím, že ho udržíme v sobotu v Trnave a takisto v pohárovej odvete,“ hovorí slovinský reprezentant.

Belasí dnes majú na programe pozápasový tréning, už sa pripravujú na sobotňajšie derby v Trnave. Opäť sa dá očakávať vybičovaný súboj na ostrie nože. „Teraz je dôležité dobre zregenerovať a načerpať nové sily. V sobotu hráme v Trnave veľmi dôležitý zápas, na ktorý sa dobre pripravíme a urobíme maximum, aby sme v ňom boli úspešní. Chceme to za včerajšok vrátiť aj našim fanúšikom,“ uzavrel Kenan Bajrič. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.