Úvod Správy Futsal Belasých čaká deväť krokov za najvyšším cieľom

Belasých čaká deväť krokov za najvyšším cieľom

Futsalisti Slovana Bratislava v utorok vstúpia do play-off.

Naši futsalisti sa ako víťazi základnej časti stretnú v prvom kole vyraďovacej fázy s Banskou Bystricou, ktorá do play-off vstúpi z ôsmeho miesta. Belasí odohrajú prvý duel play-off v utorok 13. marca o 19.30 h HANT Aréne. Na zápas vás srdečne pozývame, vstup pre fanúšikov je voľný.

Séria sa hrá na tri víťazné zápasy. Lepšie postavený tím začína doma, druhý zápas sa odohrá na ihrisku súpera. „Tabuľkové postavenie nám prisúdilo Banskú Bystricu. Ak sa náš súper zíde v kompletnom zložení, dokáže byť nepríjemný a potrápiť akékoľvek mužstvo v lige. V kádri má hráčov, ktorí sú nesporne kvalitní. My sa však nesmieme prispôsobiť ich prejavu, naopak, hráči musia dodržiavať taktické pokyny a hlavne hrať náš futsal. Ako sa hovorí, play-off je nová liga, a je v tom kus pravdy,“ vyhlásil tréner belasých Martin Rejžek.

V základnej časti si belasí s Banskou Bystricou dvakrát hravo poradili. Doma vyhrali vysoko 15:3 (góly Haľko 5, Záruba 4, Kozár 2, Kyjovský 2, Rick a Belaník) a vonku 13:0 (Rick 3, Bartošek 2, Belaník 2, Kozár 2, Kyjovský 2, Solano, M. Zdráhal).

K titulu vedú tri úspešné série. Zatiaľ to vyzerá tak, že v semifinále by sa slovanisti stretli s mestským rivalom Pinerola. Teraz sa však treba koncentrovať na sériu s Banskou Bystricou, až potom prídu myšlienky na ďalších súperov. „K majstrovskému titulu vedie deväť krokov, teda deväť víťazstiev. Ak chceme pomýšľať na najvyšší cieľ, musíme ísť postupne krok za krokom. Na každý zápas sa treba zodpovedne pripraviť a nikoho nepodceniť. Teraz to už nebude o celkovom skóre, držaní lopty v zápase, počte šancí či štatistikách. Dôležité sú víťazstvá, pretože len tie sa počítajú a zaručujú postup do ďalšieho kola. V play-off musíme hrať zodpovedne, rozumne a hlavne efektívne,“ uzavrel Martin Rejžek.

Belasí sa na svojich domácich zápasoch môžu spoľahnúť aj na podporu fanúšikov. Veríme, že aj v rozhodujúcej fáze sezóny podporíte našich futsalistov a vytvoríte im žičlivú atmosféru. Prvý zápas sa hrá už zajtra o 19.30 v HANT Aréne.

 

Program štvrťfinálovej série play-off VARTA Futsal Ligy (hrá sa na tri víťazné zápasy):

1. zápas: ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 13. marca o 19.30 h

2. zápas: MIBA Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava futsal 16. marca o 20.00 h

3. zápas: ŠK Slovan Bratislava futsal – MIBA Banská Bystrica 23. marca o 19.30 h

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.