Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Konkurencia je prospešná, som spokojný s prístupom hráčov

Ševela: Konkurencia je prospešná, som spokojný s prístupom hráčov

Belasí sa vo štvrtom prípravnom zápase stretnú v stredu o 15.00 h s Újpest FC.

Sústredenie v tureckom Beleku prechádza do záverečnej fázy. Slovanisti naďalej dvojfázovo trénujú a v stredu popoludní vyzvú v prípravnom zápase maďarský klub Újpest FC. Tréner Martin Ševela chce so svojimi zverencami nadviazať na posledné víťazné duely s Olimpikom Doneck a Vojvodinou Novi Sad.

Belasí sa stretnú s piatym tímom maďarskej ligy. Újpest získal v devätnástich jesenných kolách 26 bodov pri skóre 26:25. Dlhodobo patrí medzi lepšie maďarské tímy, poslednú trofej získal v sezóne 2013/14, keď vyhral domáci pohár.

„Po zápase s Vojvodinou dostali chalani krátke voľno, ktoré im padlo vhod. Od pondelka sme začali opäť dvojfázovo trénovať. V súboji s Újpestom sa pokúsime nadviazať na posledné dva zápasy, ktoré sme odohrali veľmi slušne. Čaká nás výborná previerka, či už z pohľadu defenzívy alebo ofenzívy. Budeme sa snažiť byť nebezpeční a vybehnúť na súpera s vysokým napádaním, aby sme získavali lopty na súperovej polovici. Bude dôležité dostávať sa do šancí a naložiť s nimi čo najlepšie, pretože efektivity nie je nikdy dosť. Potrebujeme u hráčov zvyšovať sebavedomie a verím, že takéto zápasy k tomu pomôžu,“ povedal tréner Martin Ševela.

Kým v prvom prípravnom súboji so Samarou prakticky všetci hráči odohrali 45 minút, tak s pribúdajúcim časom Martin Ševela znižoval počet striedaní a viacerí futbalisti dostali plnú zápasovú minutáž. „Naším zámerom je stále zvyšovať zápasovú záťaž u hráčov. Na zajtra mám pripravené dve alternatívy, viacerí futbalisti určite odohrajú deväťdesiat minút. Konkurencia v tíme je prospešná, každý chce hrať a ukázať svoje schopnosti. Môžem povedať, že som spokojný s nasadením a prístupom hráčov.“

Ako ste si mohli pozrieť na videu z nácviku streľby, tak Joeri de Kamps už trénuje s tímom a čas jeho návratu do hry sa blíži. Malo by sa tak stať už v zápase s Újpestom. „S Joerim sme dohodnutí, že zajtra už pôjde do hry, aby si vyskúšal zápasové tempo. Som rád, že Ibrahim Rabiu, ktorý zatiaľ trénuje individuálne, nepociťuje žiadne bolesti a dostáva čoraz vyššie tréningové dávky. Verím, že čím skôr už bude môcť trénovať s mužstvom,“ uzavrel Martin Ševela.

Újpest FC sídli v Budapešti a patrí medzi tradičné maďarské kluby, vznikol už v roku 1885. Klubové farby sú fialová a biela. Zaujímavé je, že v novodobej histórii Újpest ani raz nevypadol z najvyššej súťaže. Svoj posledný titul získal v sezóne 1997/98, odvtedy bol v lige trikrát druhý a raz tretí. V predchádzajúcej sezóne skočil v lige na siedmom mieste. Základ kádra tvoria maďarskí futbalisti, doplnení o legionárov zo Srbska, Čiernej Hory, Macedónska, Mali a Nigérie.

Prípravný duel Újpest FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 31. januára o 15.00 h SEČ.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.