Úvod Správy Prípravné zápasy Sústredenie ubieha rýchlo, noví hráči zapadli veľmi dobre

Sústredenie ubieha rýchlo, noví hráči zapadli veľmi dobre

Dávid Holman v rozhovore zo sústredenia v tureckom Beleku.

Včera mali belasí pomyselný „polčas“ sústredenia v tureckom Beleku. V stredisku na pobreží Stredozemného mora absolvovali desiatky tréningových jednotiek i dva prípravné zápasy. V tom stredajšom s Olimpikom Doneck patril Dávid Holman k najlepším hráčom na ihrisku a prihral aj na víťazný gól Vasila Božikova.

Ofenzívny stredopoliar sa v druhom dejstve stredajšieho prípravného duelu blysol aj parádnym priamym kopom. Na prvý pohľad sa zdalo, že lopta sa od brvna odrazila možno aj za čiaru. Môžete to posúdiť aj sami na videu v čase 0:59. „Zdalo sa mi, že lopta bola za čiarou, no gól platí až vtedy, keď ho rozhodca uzná. Celkovo si myslím, že v stredu sme ukázali herné zlepšenie. Bojovali sme jeden za druhého a na ihrisko sme preniesli to, čo nám tréner prízvukoval. Víťazstvo zlepšilo náladu v tíme,“ povedal Dávid Holman.

K tímu sa okrem Jurija Medveděva, ktorý sa zotavuje zo svalového zranenia, už zapojili všetky nové posily. „Noví chalani zapadli do kolektívu veľmi dobre, sú priateľskí a otvorení. Myslím si, že musíme byť v prvom rade silní ako jeden tím. Individuality ako také nezmôžu nič, veď na ihrisku je jedenásť hráčov, ktorí spolupracujú a bijú sa za farby Slovana. V Turecku poctivo makáme, takmer každý deň máme na programe dve tréningové jednotky. Každý sa bije o svoje miesto v mužstve,“ hovorí 24-ročný rodák z malej maďarskej obce Érsekvadkert.

Program belasých v Beleku je vždy vopred stanovený na týždeň dopredu. Deň sa začína raňajkami, kde si hráči vyberajú zo švédskych stolov. Potom nasleduje tréning, obed, krátky odpočinok a znovu tréning. Večer patrí regenerácii a oddychu. „Dni ubiehajú veľmi rýchlo. Veľa trénujeme, no máme čas aj oddych či zábavu medzi sebou. Ponorková choroba zatiaľ nehrozí,“ zasmial sa Dávid Holman. Ten býva na izbe s Kornelom Salátom. „Nazývajú nás maďarská izba (smiech). Dovolím si povedať, že našu izbu majú všetci veľmi radi. S Kornelom púšťame chalanom dobré pesničky, ktoré si získali obľubu,“ smeje sa Dávid Holman.

Už zajtra o 15.00 h čaká belasých prípravný duel s Vojvodinou Novi Sad. „Prípravné zápasy sú špecifické, pretože tímy skúšajú rôzne veci a tak ťažko predvídať, ako to zajtra bude vyzerať. Verím, že podáme minimálne taký výkon ako proti Olimpiku Doneck a že dosiahneme úspešný výsledok. Pravda, v príprave je kľúčová najmä hra a systémové veci, až potom nasledujú výsledky,“ uzavrel Dávid Holman.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.