Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Trénujeme dvojfázovo, pracujeme aj na taktike a systémových veciach

Ševela: Trénujeme dvojfázovo, pracujeme aj na taktike a systémových veciach

Belasí pokračujú v príprave na jarnú časť sezóny, v stredu odohrajú prípravný duel s Olimpikom Doneck.

Sústredenie slovanistov v tureckom letovisku Belek sa preklopilo do druhého týždňa. Hlavný tréner Martin Ševela naordinoval svojim zverencom dvojfázové tréningy, v ktorých sa prelína práca na kondičnej stránke i na systémových veciach v hernom prejave. V stredu o 13.30 h sa belasí v druhom prípravnom zápase tureckého sústredenia stretnú s ukrajinským tímom FC Olimpik Doneck.

Belasých čaká duel s aktuálne šiestym tímom ukrajinskej ligy. Olimpik v minulej sezóne skončil v silnej ukrajinskej súťaži štvrtý a v lete hral v kvalifikácii Európskej ligy. Vypadol s gréckym tímom PAOK Solún a to aj vďaka zásahu nášho odchovanca Róberta Maka, ktorý sa presadil v odvetnom zápase.

„Chcem zvyšovať zápasovú minutáž u hráčov, takže už nebudeme rozdelení na dve jedenástky ako v sobotu. Máme to pripravené tak, že určití hráči dostanú zajtra vyššiu zápasovú záťaž. V pondelok sme s chalanmi absolvovali analýzu, upozornili sme ich na pozitíva aj negatíva z posledného prípravného duelu. Poukázali sme na individuálne chyby, ktoré sa skrátka nemôžu opakovať,“ povedal tréner Martin Ševela pred stredajším prípravným duelom. Trénera teší ďalšie zlepšenie zdravotného stavu Joeriho de Kampsa. „Môžem povedať, že Joeri už trénuje naplno s tímom. Poradíme sa aj s Joerim, či už zajtra naskočí do zápasu, alebo ešte chvíľu počkáme.“

Tréner belasých priblížil aj aktuálny tréningový plán na sústredení. „Trénujeme dvojfázovo. Ráno máme tréning, ktorý je objemovo väčší z hľadiska minutáže a je intenzívnejší. V tomto nemáme v pláne poľaviť. Popoludňajšie tréningy sú zamerané viac na taktiku a systémové veci,“ vyhlásil Martin Ševela.

Sústredenie si naši futbalisti spestrili aj návštevou zápasu tureckej ligy. „V rámci utužovania kolektívu sme v nedeľu spoločne navštívili duel tureckej ligy medzi Antalyasporom a Besiktasom. Hostia vyhrali 2:1, no kvalita futbalu ma veľmi neohúrila. Skôr sme si užili atmosféru, ktorú vytvorila tridsaťtisícová návšteva,“ uzavrel Martin Ševela.

FC Olimpik Doneck sa v sezóne 2014/15 prvý raz vo svojej histórii prebojoval do najvyššej súťaže. Postupne z toho bolo ôsme, potom deviate miesto a v ročníku 2016/17 už Olimpik obsadil skvelú štvrtú priečku. V treťom predkole Európskej ligy si zahral s gréckym tímom PAOK Solún a vypadol po výsledkoch 1:1 doma a 0:2 vonku. O vypadnutie Olimpiku sa gólom v odvete pričinil aj náš odchovanec Róbert Mak.

Po jesennej časti ukrajinskej ligy zimuje Olimpik na šiestom mieste, keď v osemnástich kolách získal 25 bodov pri skóre 21:22. Klubovými farbami sú modrá a biela.

Prípravný duel medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Olimpik Doneck sa začína v stredu 24. januára o 13.30 h stredoeurópskeho času.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Viacero individuálnych ocenení pre belasých.

Neprehliadnite

Pozývame vás na Tehelné pole.
Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.