Úvod Správy Prípravné zápasy Prvým súperom v príprave ruská Samara

Prvým súperom v príprave ruská Samara

Belasí sa v sobotu o 15.00 h stretnú v prípravnom zápase s ruským tímom FC Krídla Sovietov Samara.

Naši futbalisti majú za sebou úvodný týždeň sústredenia v tureckom Beleku. Z plnej tréningovej záťaže nastúpia zajtra na prípravný zápas s ruským klubom Krídla Sovietov Samara. Tréner Martin Ševela chce dať príležitosť všetkým hráčom.

„Od soboty sme začali s dvojfázovými tréningami s tým, že všetko smerujeme k nabratiu sily a kondície. Potrebujeme do hráčov dostať potrebný základ a postupne, deň za dňom, pôjdeme aj do systémových vecí. Úvodný blok prípravy uzavrieme sobotňajším duelom so Samarou. Podmienky na trénovanie sú výborné, máme k dispozícii kvalitné hracie plochy a je tu priestor, aby sme sa zlepšovali každým dňom,“ povedal tréner Martin Ševela priamo z tureckého Beleku.

Do zápasu pôjdu slovanisti z plnej tréningovej záťaže. „Máme to pripravené tak, že hráčov rozdelíme na dve jedenástky po 45 minút. Pôjdeme na dve skupiny. Hráči absolvovali určitý tréningový objem a musíme byť opatrní, aby nedošlo k zbytočným zraneniam. Čo sa týka zdravotného stavu kádra, tak som veľmi rád, že Joeri de Kamps už začal trénovať s mužstvom,“ uzavrel tréner Slovana.

Samara patrí k tradičným ruským klubom. V minulosti dlhodobo patrila medzi elitu, v posledných rokoch pendluje medzi prvou a druhou ligou. Momentálne je Samara v druhej lige na treťom mieste, keď v 25 zápasoch získala 51 bodov a je v reálnej hre o postup. Klubovými farbami sú modrá a biela, v kádri sú okrem Rusov legionári z Brazílie, Bieloruska, Srbska a Ukrajiny.

Prípravný zápas ŠK Slovan Bratislava – FC Krídla Sovietov Samara sa začína v sobotu 20. januára o 15.00 h stredoeurópskeho času.

Do jarnej časti už bez Kubíka

ŠK Slovan Bratislava sa zároveň dohodol s Františkom Kubíkom na ukončení spolupráce. Kubík nosil dres Slovana od septembra 2014 a odohral 82 ligových zápasov, v ktorých dosiahol sedem gólov. V sezóne 2016/17 prispel k zisku Slovenského pohára. Františkovi Kubíkovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan Bratislava.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.