Úvod Správy Prípravné zápasy Výborné podmienky na tréningy a regeneráciu

Výborné podmienky na tréningy a regeneráciu

Vedúci mužstva Ján Švehlík o sústredení belasých v Beleku.

Belasí sa od piatka 12. januára nachádzajú v tureckom Beleku, kde si rozložili hlavný stan počas prípravy na jarnú časť sezóny 2017/18. Ako spomínal v rozhovore tréner Martin Ševela, úvodný týždeň prípravy je venovaný dvojfázovým tréningom zameraným na hernú stránku, kondíciu i silu. O podmienkach na sústredení sme sa rozprávali so včerajším narodeninovým oslávencom Jánom Švehlíkom.

Náš vedúci mužstva si pochvaľuje podmienky na sústredení v tréningovom centre pri pobreží Stredozemného mora. „Pripravujeme sa v rovnakom tréningovom stredisku ako pred rokom, čiže sme išli do známeho prostredia. Máme k dispozícii štyri tréningové ihriská s prírodnou trávou. V poriadku je aj ubytovanie, strava či možnosti na regeneráciu. Hráči môžu po tréningoch využívať hotelový bazén či sauny,“ povedal Ján Švehlík priamo z tureckého Beleku.

Kým v Bratislave počas tohto týždňa snežilo, tak v Beleku je počasie o poznanie príjemnejšie. Teplota sa pohybuje okolo pätnásť stupňov nad nulou. „V sobotu intenzívne pršalo, ale práve dážď pomohol trávniku na tréningovom ihrisku. Od pondelka máme slnečné počasie a prakticky bezvetrie. Na slnku sa dá chodiť aj v krátkych rukávoch. Podmienky na trénovanie sú vskutku ideálne."

Jedným z najväčších plusov hovoriacich v prospech tureckého sústredenia je rozhodne kvalita hracích plôch. V zime by sa naši futbalisti mohli pripravovať len na ihrisku s umelou trávou, ktoré niektorí hráči nemajú až tak v obľube, pričom liga sa s výnimkou dvoch klubov hrá len na prírodnom trávniku. „V tréningovom stredisku sú štyri ihriská, ktoré nám domáci vždy pripravia. Na ihriskách je kvalitná prírodná tráva, taká ako u nás v lete,“ chváli si Ján Švehlík.

K tímu sa v pondelok večer pripojil brankár Frederik Valach, ktorý sa až v piatok vracal z prípravného kempu slovenskej reprezentácie do 20 rokov v Grécku. „Tréner brankárov Miroslav Hrdina si pochvaľuje, že má štyroch brankárov, ktorých môže v tréningovom programe rozdeliť na dve dvojice. Nálada vo výprave je dobrá a príprava zatiaľ postupuje podľa stanoveného plánu,“ uzavrel Ján Švehlík. 

Naša žijúca legenda včera oslavovala svoje 68. narodeniny. Výprava mu venovala špeciálnu narodeninovú tortu, z ktorej mal pán Švehlík veľkú radosť. Tortu dostal aj ďalší oslávenec Filip Hološko pri príležitosti svojich 34. narodenín.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.