Úvod Správy Transfery Šulla: Som šťastný, že si ma Slovan vybral

Šulla: Som šťastný, že si ma Slovan vybral

Rozhovor s novou posilou belasých Michalom Šullom.

Brankár Michal Šulla píše pozoruhodný futbalový príbeh. Počas štyroch sezón v Senici sa vypracoval medzi brankársku elitu Fortuna ligy a už počas minulého leta sa meno Slovana Bratislava skloňovalo medzi záujemcami o jeho služby. Hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu sa Šulla napokon stal až teraz a ako sám hovorí, je poctený, že môže byť súčasťou Slovana.

Michal Šulla má dobré fyzické parametre a jeho prednosťou je rýchlosť, keď sa skvele dokáže vrhnúť po nebezpečnej strele či pod nohy protivníka. Kontakty so Slovanom trvali dlhšie, no dôležité je, že dospeli do úspešného konca. „Prvé rozhovory prebehli už v lete, keď ma kontaktoval viceprezident klubu Ivan Kmotrík, s ktorým som absolvoval stretnutie. Všetko ale pribrzdilo zranenie ramena, po ktorom som musel podstúpiť operáciu. Slovan mal o mňa naďalej záujem, prebehli ďalšie korektné rokovania a napokon sme sa dohodli na zmluve. Som poctený, že som sa stal súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu a veľmi si vážim, že si ma Slovan vybral,“ tak zneli prvé slová Michala Šullu po podpise zmluvy na tri a pol roka.

Posledný polrok bol pre 26-ročného brankára náročný, zotavoval sa z prvého vážnejšieho zranenia v kariére. Po štyroch rokoch, keď v lige odchytal 120 zo 129 zápasov Senice, zrejme len ťažko znášal šesť mesiacov bez futbalu. Teraz je však už späť a ešte silnejší než pred zranením. „Hovorí sa, že hráči sa po zranení vracajú fyzicky ešte lepšie pripravení, než boli v minulosti. Verím, že u mňa to bude rovnako (úsmev). Počas posledného polroka som veľa pracoval, aby sa rameno dalo dokopy. V Senici sa mi venoval tréner Miroslav Mentel, za čo som mu vďačný. Teraz sa cítim výborne, som stopercentne fit a nič mi nebráni v tom, aby som naplno trénoval,“ vyhlásil Michal Šulla, ktorý už absolvoval dva tréningy s novými spoluhráčmi. Najmä na tom dnešnom predviedol niekoľko výborných zákrokov a ukázal, že má obrovskú chuť do futbalu.

Michal Šulla nechcel hovoriť o osobných ambíciách, v prvom rade ho zaujímajú tímové ciele. „Nerozmýšľal som zatiaľ nad tým, aká bude moja pozícia v tíme. Myslím si, že najlepšie je vydať zo seba maximum v každom tréningu i zápase. Čaká nás sústredenie v Turecku, kde odohráme dostatok zápasov, čiže uvidíme, ako sa mi v nich bude dariť. Môj kolega Dominik Greif je mladý brankár, odchytal celú jesennú časť a v tíme si vytvoril určitú pozíciu. Samozrejme, každý brankár chce chytať a ja tiež urobím maximum, aby som sa dostal do brány.“

Prvé dojmy novej posily belasých sú vskutku pozitívne. „Slovan je najslávnejší slovenský klub, som šťastný, že ma oslovil a že som jeho súčasťou. Buduje sa tu kvalitný tím, prišli skvelí hráči a máme vytvorené výborné podmienky, takže som zatiaľ naozaj spokojný,“ vyhlásil Michal Šulla, ktorý našiel v kabíne aj známe tváre. „Väčšinu chalanov poznám zo zápasov, ktoré sme proti sebe hrali. Osobne som z kabíny poznal Erika Čikoša zo spoločného pôsobenia v Senici a Filipa Oršulu, s ktorým som bol v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Atmosféra v kabíne je veľmi dobrá a myslím si, že si na seba s chalanmi rýchlo zvykneme.“

Michalovi futbalový osud doteraz prial. V osemnástich dostal životnú šancu, keď sa Senica z tretej ligy vyhupla do prvej. Aj vďaka tomu si už ako mladík zachytal vo Fortuna lige. Teraz prichádza ďalšia veľká šanca v Slovane Bratislava. „Bol som v Senici v tretej lige a v podstate ma zachránilo to, že klub sa dostal do najvyššej súťaže a začalo sa tam pracovať na profesionálnej úrovni. Od osemnástich rokov až doteraz som pracoval s Miroslavom Mentelom, pod jeho vedením som urobil najväčší pokrok. Verím, že aj túto šancu v Slovane využijem a prispejem k naplneniu klubových cieľov,“ uzavrel Michal Šulla, ktorého po návrate z tureckého sústredenie čaká sťahovanie sa do Bratislavy.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Andraž Šporar sa teší na vypredané Tehelné pole.
Arťom Suchockij sa strelecky presadil v druhom ligovom zápase po sebe.
Názory trénerov po zápase 5. kola Fortuna ligy ŠKF Sereď – ŠK Slovan Bratislava (0:4).

Neprehliadnite

Jedinečná príležitosť vychutnať si zápas play-off Európskej ligy zo svojho SKYBOXU.
V nedeľu 15. septembra o 18:00 h sa odohrá na Tehelnom poli najväčšie slovenské derby so Spartakom Trnava.
Súperom belasých bude grécky majster PAOK Solún.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.