Úvod Správy Transfery Prestupová bomba potvrdená: Šporar hráčom Slovana!

Prestupová bomba potvrdená: Šporar hráčom Slovana!

ŠK Slovan Bratislava podpísal 4,5-ročnú zmluvu s útočníkom Andražom Šporarom.

ŠK Slovan Bratislava potvrdzuje príchod hrotového útočníka Andraža Šporara. Belasí získali mimoriadne cennú posilu do ofenzívnej formácie. Dvadsaťtriročný Andraž Šporar je stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie a v zime 2015 sa stal najdrahším hráčom v histórii tamojšej ligy. Do Slovana Bratislava prestupuje z FC Bazilej.

Andraž Šporar je fyzicky výborne disponovaný hrotový útočník. Európsku futbalovú verejnosť nadchol najmä na jeseň 2015, keď v drese Olimpije Ľubľana dosiahol sedemnásť gólov v osemnástich ligových zápasoch. Niet divu, že počas aktuálneho prestupového obdobia sa o Šporarove služby strhla veľká bitka a Slovan uspel proti ponukám z Belgicka, Holandska či Srbska. 

„Bol to určite najnáročnejší prestup, ktorý sme v klube doteraz realizovali. O Šporarove služby bola veľká bitka, neustále dostával nové ponuky. Som veľmi rád, že sa nám podarilo úspešne dotiahnuť jeho príchod do Slovana Bratislava. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka,“ povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Dovolím si povedať, že hráč takýchto parametrov prichádza na Slovensko prvýkrát v histórii. Andraž je futbalista, ktorý spĺňa vysoké európske kritériá a je stabilnou súčasťou slovinskej reprezentácie. Tento prestup ukazuje naše smerovanie v prestupovej politike, ktoré sme začali raziť v letnom prestupovom období príchodom kvality ako Rabiu, Holman či Božikov. V podobe Andraža prichádza opäť nadštandardná kvalita na úrovni vyspelých európskych líg. Chceme sa dostať na európsku úroveň a byť súčasťou pohárových súťaží, a na to potrebujeme aj kvalitných hráčov, akým Andraž bezpochyby je. V Slovane Bratislava ho srdečne vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml.

 

Zainteresované strany sa dohodli, že nebudú zverejňovať prestupovú čiastku.

Andraž Šporar je typický hrotový útočník. Narodil sa v Ľubľane, kde začínal s futbalom. Zaujal už v sezóne 2011/12, keď  za Interblock dosiahol jedenásť gólov. Od roku 2012 nosil dres Olimpije Ľubľana, kde sa mu výborne strelecky darilo. V ročníku 2012/13 dal jedenásť gólov, v sezóne 2013/14 skóroval deväťkrát a v ročníku 2014/15 si pripísal trinásť presných zásahov. Strelecky explodoval v sezóne 2015/16, keď dal sedemnásť gólov v osemnástich zápasoch! Navyše ako 21-ročný mladík nosil v Ľubľane kapitánsku pásku. Celkovo v drese Olimpije Ľubľany strelil 50 gólov.

Kvality Šporara si počas zimy 2015 všimli viaceré európske kluby, medzi ktorými bol aj slávny Liverpool FC. Šporar si napokon zvolil švajčiarsky FC Bazilej. Bol to najdrahší prestup v histórii slovinskej ligy, prekonal napríklad aj brankára Jana Oblaka. V Bazilej si Šporar na svoje konto pripísal dva tituly, jeden švajčiarsky pohár a zahral si aj v skupinovej fáze Ligy majstrov. Jesennú časť prebiehajúcej sezóny strávil na hosťovaní v nemeckom druholigovom klube Arminia Bielefeld, kde dvakrát skóroval.

Andraž Šporar má bohaté skúsenosti na medzinárodnej úrovni, svoju krajinu reprezentoval vo výberoch do 19 i 21 rokov a taktiež v seniorskej kategórii. Výborne sa mu darilo v slovinskej 21-ke, za ktorú dal sedem gólov v dvanástich štartoch. V „áčku“ má na konte zatiaľ štyri štarty, v septembrovom kvalifikačnom zápase Slovensko – Slovinsko bol na súpiske, no z lavičky náhradníkov nezasiahol do stretnutia.

V Slovinsku patrí Šporar medzi najväčšie futbalové hviezdy a preto jeho prestup do Slovana vzbudil vysokú pozornosť miestnych médií. S radosťou konštatujeme, že príchod Andraža Šporara do najúspešnejšieho slovenského klubu je oficiálne potvrdený a veríme, že sa mu u nás bude dariť.

 

Vizitka Andraža Šporara:

Krajina: Slovinsko

Dátum a miesto narodenia: 27. február 1994, Ľubľana

Výška: 186 cm

Post: útočník

Kluby: Interblock Ľubľana (SVN), NK Olimpija Ľubľana (SVN), FC Bazilej (SUI), Arminia Bielefeld (GER)

Reprezentácia: Slovinsko „A“ (4 štarty), Slovinsko U21 (12 štartov/7 gólov), Slovinsko U19 (10 štartov/3 góly)

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Profilový rozhovor s Filipom Lichým.
Jurij Medveděv zo zdravotných dôvodov vynechal záver jesennej časti.
Legendárny Anton Urban dnes oslavuje svoje 87. narodeniny.

Neprehliadnite

Rozhovor s generálnym riaditeľom klubu Ivanom Kmotríkom ml.
Tréner Darko Milanič v rozhovore po skončení jesennej časti.
ŠK Slovan zdolal Žilinu 3:2.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2021 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.