Úvod Správy Eventy Publikácia venovaná Emilovi Pažickému slávnostne pokrstená

Publikácia venovaná Emilovi Pažickému slávnostne pokrstená

Publikáciu venovanú Emilovi Pažickému si už môžete zakúpiť cez náš fanshop.

Šieste pokračovanie unikátnej edície Belasé legendy je venované nezabudnuteľnému kanonierovi Emilovi Pažickému, obrovskej osobnosti Slovana Bratislava 50-tych rokoch 20. storočia.

Táto publikácia, ktorá na 152 stranách mapuje futbalový i životný príbeh belasej legendy, bola v sobotu slávnostne pokrstená. Krstným otcom bol legendárny Jozef Vengloš, spoluhráč Emila Pažického v Slovane a kapitán majstrovského tímu z roku 1955. Na krste sa taktiež zúčastnili významné legendy nášho klubu, ktoré si zaspomínali na kanoniera, ktorý trhal siete súperových brán a vzbudzoval nadšenie v radoch fanúšikov. Medzi pozvanými samozrejme nechýbala ani rodina Emila Pažického.

Publikáciu o Emilovi Pažickom si môžete zakúpiť cez náš fanshop. Cena publikácie je 11,90 eur, pre členov klubu platí zvýhodnená cena 9,90 eur.

„Emil Pažický bol pestrofarebnou osobnosťou, s bohatým príbehom a ťažkým údelom. Motívov do knihy bolo vskutku veľa. Bol to skvelý kanonier, bombardér, bojovník a predovšetkým optimista až do poslednej chvíle. Bolo pre mňa cťou spracovať jeho životný príbeh,“ povedal autor publikácie Ladislav Harsányi.

„Edícia Belasé legendy je vďakou tým, ktorí počas histórie tvorili a tvoria značku ŠK Slovan Bratislava. Som veľmi rád, že edícia si našla svojich fanúšikov a verných čitateľov. Publikácia o Emilovi Pažickom je už v poradí šiestou z tejto edície a verím, že čitateľov zaujme. Ponúka množstvo zaujímavostí zo života Emila Pažického, ktoré sú ilustrované dobovými fotografiami. Chceme pokračovať v edícii Belasé legendy a vydať príbehy 22 legiend, ktoré máme naplánované,“ vyhlásil projektový manažér ŠK Slovan Bratislava Stanislav Kramarič.

Emil Pažický nosil belasý dres s výnimkou krátkych prestávok v rokoch 1948 – 1960. So Slovanom Bratislava získal tri československé tituly (1949, 1950 a 1955) a v roku 1955 bol s devätnástimi gólmi najlepším strelcom súťaže. So 124 gólmi je členom Klubu ligových kanonierov a zahral si aj na majstrovstvách sveta 1954.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v sobotu o 15:00 predstavia na pôde FC Red Bull Salzburg.
Stredopoliar z Bosny a Hercegoviny bude nosiť dres Odense.

Neprehliadnite

Na Tehelnom poli sa začalo s výmenou trávnika.
Belasí v piatok o 14:00 vyzvú Zbrojovku Brno, hrá sa v Senici.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.