Úvod Správy Prípravné zápasy Ševela: Chcem vidieť všetkých hráčov v akcii

Ševela: Chcem vidieť všetkých hráčov v akcii

V sobotu o 11.00 h je na programe modelovaný prípravný zápas medzi naším A-mužstvom a juniorkou.

Belasí si poslednú reprezentačnú prestávku v roku 2017 spestria modelovaným prípravným zápasom. V zaujímavom súboji sa v sobotu o 11.00 h stretne A-mužstvo s juniorkou. Duel sa odohrá na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.

Pre trénera Martina Ševelu je tento modelovaný prípravný zápas šancou vidieť v akcii všetkých hráčov, ktorých má aktuálne k dispozícii. Belasí počas reprezentačnej prestávky dvojfázovo trénujú a snažia sa čo najlepšie pripraviť na vyvrcholenie jesennej časti.

„Účelom zápasu je najmä to, aby som videl v akcii čo najviac hráčov z prvého tímu i juniorky. Niečo sme už natrénovali aj po taktickej stránke a práve zápas je tou najlepšou odpoveďou na to, ako hráči pochopili naše myšlienky. Futbalisti, ktorí sú po zranení, ako Vukan Savičevič či Mitchell Schet, sa dostávajú pomaličky do formy a potrebujú hlavne hrať zápasy, takže tento duel im môže pomôcť,“ povedal tréner Martin Ševela.

Duel medzi A-mužstvom a juniorkou môže byť rozhodne zaujímavý. Viacerí mladíci z juniorky (Hrnčár, Kočík, Kozlovský, Tereščenko i ďalší) v tejto sezóne trénovali s prvým tímom a pripísali si aj niekoľko zápasových minút. „Budú to také zmixované výbery. Chcem, aby hráči z A-mužstva odohrali čo najvyšší počet minút, preto budú niektorí na tento zápas „posilnení“ do juniorky. Mám zámer, že cez prestávku by som niektorých hráčov presunul z prvého tímu do juniorky, aby sme videli, ako si tam poradia,“ uzavrel tréner belasých.

Belasí z dôvodu plnenia si reprezentačných povinností nemôžu počítať s triom Vasil Božikov, Dominik Greif a Frederik Valach, juniorke bude z rovnakého dôvodu chýbať Samuel Kozlovský. Martinovi Ševelovi nebude k dispozícii ani Joeri de Kamps, ktorý sa stále zotavuje zo zranenia.

Zápasy medzi A-mužstvom a rezervou sú výnimočné, v nedávnej minulosti sa však hneď dva také duely odohrali a to dokonca na súťažnej úrovni. V oboch prípadoch to bolo v rámci Slovenského pohára. V prvom kole ročníka 2002/03 Slovan „A“ zdolal Slovan „B“ 2:0. Zaujímavé je, že v tomto ročníku postúpili belasí až do finále, v ktorom po predĺžení nestačili na Púchov. V 2. kole Slovenského pohára 2006/07 zase prišiel šok, keď A-mužstvo Slovana podľahlo B-mužstvu 0:2.

Prípravný duel medzi A-mužstvom belasých a juniorkou sa začína v sobotu 11. novembra o 11.00 h na hlavnej hracej ploche štadióna Pasienky.  Vstup pre fanúšikov je voľný.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Čo si má fanúšik predstaviť pod individuálnymi tréningovými plánmi našich hráčov?
Dávid Holman v uplynulom týždni dovŕšil 27 rokov.

Neprehliadnite

Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.
Súčasťou najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal účastník majstrovstiev sveta 2010 i majstrovstiev Európy 2016 a rodený Bratislavčan Vladimír Weiss ml. Vlado vitaj na Tehelnom poli 💙⚽️

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.