Úvod Správy Niké liga Hološko: Mrzí ma, že sme do Bratislavy nepriviezli body

Hološko: Mrzí ma, že sme do Bratislavy nepriviezli body

Siedmy ligový gól Filipa Hološka na zisk bodov v Dunajskej Strede nestačil.

Po prvom polčase sa zdalo, že belasí sú v šlágri tradičných rivalov na najlepšej ceste za troma bodmi. Viedli 1:0, nevyužili ešte dve tutovky a domácich takmer do ničoho nepustili. Po konečnom hvizde rozhodcu Chmuru však odchádzali z ihriska smutní.

Duel sledoval vypredaný štadión, žiaľ, bez priaznivcov Slovana, ktorým Disciplinárna komisia SFZ svojím bezprecedentným rozhodnutím zakázala vstup na zápas. Belasí hrali v špeciálnych dresoch a na úvodný nástup si obliekli mikiny, na ktorých bol odkaz pre fanúšikov. „Bolo to myslené ako odkaz pre fanúšikov, že hráme za Slovan, za náš klub a za nich. Mrzí nás, že tu dnes fanúšikovia nemohli byť. Je škoda, že im zväz nedovolil vycestovať a netuším, prečo tak rozhodol. Ak by sme tu mali tristo priaznivcov, hralo by sa nám inak," povzdychol si Filip Hološko po stretnutí.

Premiéra Martina Ševelu na lavičke najúspešnejšieho slovenského klubu sa vyvíjala dobre. Slovanisti ušili na DAC vhodnú taktiku a od 31. minúty viedli. Dávid Holman centroval zo štandardnej situácie a Filip Hološko zvnútra šestnástky parádnou hlavičkou vymietol sieť pri ľavej žrdi. V tejto sezóne sa stalo už tretíkrát, že Hološko skóroval práve po asistencii Holmana. „Dovolím si povedať, že prvý polčas bol v našom podaní veľmi dobrý. Dali sme gól a mohli sme viesť aj 2:0 po šanci Aleksandara Čavriča. Aleksandar spravil všetko krásne, škoda, že neprihral, pretože sme tam boli traja proti jedinému obrancovi. Ak by sme viedli o dva góly, tak by sa zápas asi vyvíjal inak.“

V úvode druhého dejstva vypracoval Čavrič parádnu šancu pre Rabia, ten však bol v koncovke zablokovaný. DAC postupne belasých zatlačil, vyrovnal a v závere dokonca strhol triumf na svoju stranu. „Opakujú sa rovnaké chyby. Opäť sme dostali gól po štandardnej situácii a znovu hlavičkou od takmer najmenšieho hráča na trávniku. To sa nemôže stávať, toto skrátka nie je možné,“ krútil Hološko hlavou. Kritiku však smeroval na celé mužstvo. „Ako jeden tím útočíme a ako jeden tím bránime. Inkasované góly neležia na obrane, ale na celom mužstve.“

Záver patril našim hráčom. V nadstavenom čase mali dve vyložené šance na vyrovnanie. Ani tie však nepriniesli aspoň remízu. „Druhý polčas sme však premrhali, boli sme postavení príliš hlboko a začali sme hrať, až keď nám tieklo do topánok. Robo Vittek a Ibrahim Rabiu mali na konci dobré šance, no žiaľ, nepadlo to tam. Mrzí ma, že sme do Bratislavy nepriviezli body,“ vyhlásil Hološko.

Belasí po tomto kole klesnú na štvrté miesto ligovej tabuľky, na konte majú 26 bodov. Reprezentačná prestávka im zrejme padne vhod. „Určite áno. Čakajú nás dvojfázové tréningy, pokúsime sa zmobilizovať sily na posledné štyri jesenné zápasy. Nový tréner Martin Ševela priniesol istý impulz, každý teraz štartuje z rovnakej štartovacej čiary. Verím, že nám reprezentačná prestávka pomôže,“ vyhlásil 65-násobný slovenský reprezentant.

Po prestávke čaká belasých tradičné derby s Trnavou, ktorú privítajú v nedeľu 19. novembra o 14.00 h. „Je to veľké derby, na ktoré sa už teším. Verím, že nás prídu povzbudiť aj naši fanúšikovia, boli by sme im za to vďační. My chceme v derby vyhrať, aby sme stiahli stratu na horné priečky tabuľky,“ uzavrel Filip Hološko.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan získal druhú letnú posilu.
Naša prípravka zdolala aj Bayern Mníchov.
Belasí v stredu absolvovali komplexné fyzické testovanie.

Neprehliadnite

Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.
ŠK Slovan získal výraznú posilu do ofenzívy.
Aktuálna edícia dresov zaznamenala veľký úspech u fanúšikov

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.