Úvod Správy Fortuna liga Ako hrdý Bratislavčan som šťastný, že môžem viesť Slovan

Ako hrdý Bratislavčan som šťastný, že môžem viesť Slovan

Nový tréner Martin Ševela dnes prvýkrát viedol tréning Slovana Bratislava.

Martin Ševela včera popoludní podpísal s belasými trojročný kontrakt a dnes sa pustil do tvrdej práce. Spoločne s asistentom Ivanom Vrabcom viedli dopoludňajší tréning našich futbalistov. Ešte pred tréningom predstúpil Martin Ševela pred novinárov, premiérovo v polokošeli so znakom Slovana na srdci.

„Som šťastný a hrdý, že môžem viesť najväčší klub na Slovensku. Nie je tajomstvo, že pred rokom i dvoma rokmi mal Slovan o mňa záujem. Vtedy to nevyšlo, stroskotalo to aj na požiadavkách trenčianskeho klubu. Môj príchod do Slovana sa zrealizoval až teraz a paradoxne mu možno dopomohol aj môj koniec v Trenčíne. Taký je život – jedna kapitola sa uzavrela, otvárajú sa mi nové možnosti, nové výzvy a ja som pripravený tvrdo pracovať," povedal Martin Ševela, ktorý príchod do Slovana vníma aj z iného uhla pohľadu. Je to Bratislavčan a v rokoch 2005 – 2007 nosil belasý dres. Možnosť trénovať Slovan je veľká príležitosť. Ako Bratislavčan som sa dostal späť do Bratislavy a chcem byť tréner, ktorému sa podarí mužstvo zdvihnúť a dostať ho späť tam, kam patrí.“

Som šťastný a hrdý, že môžem viesť najväčší klub na Slovensku.

Martin Ševela si ako mladý tréner urobil výborné meno. A to nielen výsledkami, ale aj svojím vystupovaním – hovorí skromne, no otvorene a k veci. Vie, že v Slovane ho čakajú tie najvyššie ciele. „Je prirodzené, že klub ako Slovan musí bažiť po úspechoch v lige, pohári i Európe. Podmienky sú tu vytvorené ideálne, klub má aj vlastnú akadémiu. Potrebujeme ísť postupnými krokmi. Možno je to klišé, ale musíme pracovať všetci spoločne a uvedomiť si nejaké veci,“ pokračoval 41-ročný Bratislavčan.

Belasí majú za sebou nie práve vydarenú výsledkovú sériu, v posledných piatich ligových dueloch vyhrali len raz a v tabuľke klesli na tretie miesto. Čo podľa Martina Ševelu treba zmeniť? „Som tu len prvý deň. Potrebujem spoznať ľudí okolo seba a takisto hráčov, doteraz som ich videl len zvonku. Budeme pracovať na fyzickej kondícii hráčov, pretože ak chceme byť dominantní počas celého zápasu, musíme byť na to aj fyzicky pripravení. Dôležitá je aj mentálna stránka, aby sme po inkasovanom góle nedali hlavy dole. Kvalita v mužstve je, podľa mňa máme najlepší káder v lige."

Potrebujeme ísť postupnými krokmi.

Martin Ševela v svojom predchádzajúcom pôsobisku ordinoval hráčom ofenzívny herný štýl a prezentoval sa modernými, progresívnymi metódami. Svoje poznatky sa teraz bude snažiť aplikovať aj v najúspešnejšom slovenskom klube. „Sadneme si s hráčmi a vysvetlíme im, čo zahŕňa mentálna stránka futbalistu a ako sa majú sústrediť počas tréningu, aby to potom preniesli aj do zápasu. Navonok to vyzerá jednoducho, no v skutočnosti sú pomerne zložité veci. Moje myšlienky budú musieť hráči ukázať na ihrisku.“

Nový tréner Slovana sa vyjadril aj na margo prestupovej politiky klubu. Stotožnil sa s naplánovanými prestupmi na zimné obdobie, ktoré sú vo finálnej fáze. „Mali sme sedenie s viceprezidentom klubu p. Kmotríkom. Zhodli sme sa, že budeme komunikovať o hráčoch smerom von, ak by s nimi nebola spokojnosť, a takisto o posilách. Stanovili sme si pravidlá a som rád, že sme našli spoločnú cestu ohľadom prestupovej politiky."

Moje myšlienky budú musieť hráči ukázať na ihrisku.

Martina Ševelu čaká v belasom „krst ohňom,“ pretože už v piatok večer povedie mužstvo v šlágri na ihrisku Dunajskej Stredy. Na prípravu tímu má len tri dni, no takýto náročný štart si pochvaľuje. „Ja si myslím, že je lepšie začínať takýmto zápasom. Ak by sme hrali so slabším súperom, tak by sa očakávalo vysoké víťazstvo. V tomto zápase žiadne očakávania nemáme, skôr budeme vplývať na hráčov, aby nechali na ihrisku maximum. Či nám to zaručí víťazstvo nevieme, no pokúsiť sa o to musíme. Chceme dostať do hláv hráčov túžbu byť najlepší. Budem spokojný, keď hráči odovzdajú na ihrisko všetko, čo v nich je,“ uzavrel Martin Ševela.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Unikátny dokument si budú môcť všetci slovanisti pozrieť počas Veľkej noci.
Róbert Vittek dnes oslavuje svoje 38. narodeniny.
Vladimír Weiss ml. po operácii individuálne trénuje.

Neprehliadnite

V internetovom hlasovaní fanúšikovia rozhodli, že najkrajším gólom od otvorenia nového Tehelného poľa bol gól MOHU v zápase skupinovej fázy Európskej ligy Slovan - Beşiktaş 4:2. Hlasovanie prebiehalo v priebehu minulého týždňa na Facebooku.
Vychutnajte si najkrajšie góly na novom Tehelnom poli.
Futbalový štadión na Tehelnom poli bol nominovaný na ďalšie prestížne ocenenie.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Zlatí partneriGold partners

© 2019 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradenéAll rights reserved.