Úvod Správy Slovnaft Cup Vittek: Futbal mi chutí a teším sa z gólov

Vittek: Futbal mi chutí a teším sa z gólov

Róbert Vittek dvoma gólmi výrazne prispel k hladkému postupu cez Nitru.

Najlepší strelec slovenskej reprezentácie potvrdzuje, že svojmu materskému klubu má stále čo dať. Róbert Vittek nastúpil v súboji s Nitrou po dlhšej dobe v základnej zostave a bol hrdinom pohárového večera. Dvoma hlavičkami poslal Slovan do štvrťfinále Slovenského pohára.

Robo Vittek štvrtýkrát v tejto sezóne nastúpil v základnej zostave Slovana. Na svojom konte má už šesť gólov, z toho päť dosiahol v Slovnaft Cupe, kde je najlepším strelcom belasých. Nie je preňho dôležité, či hrá od začiatku, strieda alebo či podporuje tím zo striedačky. Záleží mu na jedinom – aby jeho milovaný klub vyhrával. „V pohári mám väčšiu minutáž než v lige, ale beriem to ako fakt. Som rád, že sa mi v pohári darí, dôležité sú však víťazstvá. Ja som vždy pripravený hrať od začiatku, ako striedajúci hráč alebo ako podpora pre spoluhráčov z lavičky. Futbal mi stále chutí a pokiaľ mi bude chutiť, tak ho budem hrať,“ povedal náš odchovanec po pohárovom víťazstve nad Nitrou.

Veci z tréningov prenášame do zápasu

O triumf nad Nitrou sa Vittek pričinil dvoma hlavičkami. Pri tej prvej zužitkoval center Dávida Holmana z rohu a chrbtom k bráne prekvapil brániaceho Nibu i brankára Hrošša. Dôležitý druhý gól, ktorý prišiel v 65. minúte, dosiahol po peknom centri Diamantisa Chouchoumisa. „Bolo to o výbere mieste a inštinkte. Treba si nájsť priestor v šestnástke a byť myšlienkou o jeden krok pred protihráčom. Prvý gól vyplynul zo signálu, ktorý nacvičujeme na tréningoch. Je výborné, že prenášame tréningové návyky do zápasov a že sme zo štandardných situácií čoraz nebezpečnejší,“ priblížil šťastný strelec svoje presné zásahy. Následne s úsmevom dodal, čo mohlo byť tajomstvom dvoch gólových hlavičiek. „Dnes som bol u kaderníka. Asi ma dobre ostrihal, keď som dal hlavou dva góly (smiech)."

Vittekovi a Holmanovi to spolu sedí

Veľa útočných akcií belasých išlo cez dvojicu Dávid Holman – Róbert Vittek. Bolo tak pri úvodnom góle, potom pri prudkom voleji Vitteka po rohu či pri vtipnej narážačke po priamom kope. Títo dvaja hráči si rozumejú nielen futbalovo, ale aj ľudsky. „V Debrecíne som s Dávidom odohral desať zápasov. Veľmi sme si rozumeli na ihrisku aj mimo neho, a to pokračuje aj v Slovane. Dávid je inteligentný futbalista a v mojich očiach je to pre Slovan rozdielový hráč. Je to vidno na jeho prihrávkach, niečo také nám predtým chýbalo. Mne sa s ním hrá výborne, mám rád také typy futbalistov,“ nešetril Vittek chválou na svojho maďarského spoluhráča.

Pozitívom tri góly, negatívom neudržanie nuly

Belasí sa revanšovali za ligový duel zo záveru septembra, v ktorom s Nitrou remizovali 1:1. Ich cesta za obhajobou pohára úspešne pokračuje. Týmto kolom sa uzavrel tohtoročný pohárový program, štvrťfinále je na programe až v marci 2018. „Proti Nitre sa nikdy nehrá jednoducho, čo už naznačil ligový zápas. Dali sme rýchly úvodný gól, ktorý nám pomohol. V druhom polčase sme však nezačali dobre a Nitra mala nejaké šance. Po našom druhom presnom zásahu sme s prehľadom kontrolovali náskok. Pozitívne je, že sme trikrát skórovali. Negatívom je, že sme neudržali čisté konto.“

Už v sobotu ligový duel v Zlatých Moravciach

Belasých už v sobotu o 17.00 h čaká duel v Zlatých Moravciach, ktoré sa oproti minulej sezóne zlepšili a bojujú o prvú šestku. „Dnes sme podali o poznanie kvalitnejší výkon než v sobotu proti Prešovu a boli sme aj efektívnejší. V sobotu nás čaká náročný zápas, na ktorý sa musíme dobre pripraviť, nič ľahké to nebude. Verím, že nadviažeme na tento zlepšený výkon a opäť na ihrisko prenesieme veci z tréningov. Takýmto spôsobom môžeme v Zlatých Moravciach uspieť,“ uzavrel Róbert Vittek.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.