Úvod Správy Slovnaft Cup Cesta za obhajobou pohára pokračuje na Záhorí

Cesta za obhajobou pohára pokračuje na Záhorí

ŠK Slovan Bratislava sa v 3. kole Slovnaft Cupu predstaví v utorok 12. septembra o 16.30 h v Malackách.

Belasí pokračujú v ceste za obhajobou domácej pohárovej trofeje. V 3. kole Slovnaft Cupu 2017/18 pocestujú do neďalekých Malaciek, kde si zmerajú sily s miestnym účastníkom IV. ligy Bratislava. Úvodný výkop je stanovený na 16.30 h.

Naši futbalisti pocestujú na Záhorie v pozícii favorita. Proti nim bude stáť aktuálny líder bratislavskej skupiny štvrtej najvyššej súťaže. „Nesmieme sa pozerať na to, že nás čaká súper z nižšej súťaže. Chcem, aby hráči na každý zápas nastúpili vysoko motivovaní a ukázali, že si zaslúžia nosiť dres Slovana. V Trenčíne sme ukázali správny prístup, keď sme dvakrát stiahli náskok súpera a v závere siahali po víťazstve. Takéto zápasy sme v minulej sezóne prehrávali, teraz sme brali aspoň bod. Rešpektujeme Malacky, no naším jednoznačným cieľom je vyhrať a postúpiť ďalej. Je to pre nás povinnosť,“ povedal Ivan Vukomanovič na margo pohárového zápasu.

Možné zmeny v zostave

Belasí v sobotu odohrali náročný duel v Trenčíne, kde po zásahoch Filipa Hološka vybojovali bod za remízu 2:2. Dajú sa v Malackách očakávať zmeny v zostave a viac priestoru pre menej vyťažených hráčov? „Môže sa to stať. Každý futbalista v kádri musí byť pripravený, aby kedykoľvek odovzdal sto percent. Každému dáme šancu a priestor na ihrisku, aby ukázal svoje kvality. Väčšina hráčov, ktorí hrali v Trenčíne, nastúpi aj v Malackách. O tom, či na ďalších postoch budú nejaké zmeny, sa finálne rozhodneme dnes,“ vyhlásil srbský tréner Slovana, ktorý sa vyjadril aj k zdravotnému stavu kádra. „Kvôli zraneniam stále nemôžeme počítať s Kornelom Salátom, Adamom Laczkom a Mitchellom Schetom. Som rád, že Róbert Vittek už naplno trénuje s mužstvom a zajtra by nám mal byť k dispozícii.“

Ako postupovali

ŠK Slovan v druhom kole bez problémov vyhral v Nových Zámkoch. Belasí rozhodli o víťazstve 2:0 už v úvode, keď v 12. minúte skóroval Uroš Damnjanovič a v 24. minúte sa trafil Jakub Mareš.

Malacky v prvom kole doma deklasovali ŠK Závod vysoko 6:0, v druhom kole vyhrali v Bešeňove taktiež hladko 6:2. Gólový priemer Malaciek v pohárovej súťaži je tak šesť gólov na zápas.

Predstavenie súpera

FC Malacky pred rokom zostúpili z III. ligy Bratislava, no momentálne smerujú k návratu do tretej najvyššej súťaže. Po siedmich kolách majú na konte devätnásť bodov za šesť víťazstiev a jednu remízu. Počas víkendu vyhrali Malacky v lige nad Rusovcami 4:3 a to aj napriek tomu, že v 87. minúte ešte prehrávali 2:3. Kapitánom tímu je 32-ročný Pavol Uhrinec, trénerom je Miroslav Kéry.

Klubovými farbami FC Malacky sú biela, červená a modrá. Belasí sa zajtra predstavia na štadióne s kapacitou 2500 divákov. Presná adresa štadióna: Zámocká 12, Malacky.

Dôležité informácie

Upozorňujeme, že rozhodnutie DK SFZ o uzavretí sektorov fanúšikov Slovana sa na pohárový zápas v Malackách nevzťahuje. Naši fanúšikovia si budú môcť zakúpiť vstupenky priamo na mieste, cena bola stanovená na 4 Eurá. Slovan TV zo zápasu prinesie priamy prenos prostredníctvom youtube.

Úvodný výkop 3. kola Slovnaft Cupu medzi FC Malacky a ŠK Slovan Bratislava je stanovený na 12. septembra o 16.30 h a povedie ho rozhodcovská trojica Ježík - Barenčík, Sluk.

Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si medailón o našom služobne najstaršom hráčovi.
Sympatická iniciatíva klubu spoločne so ZVJS.
Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.

Neprehliadnite

Na najbližší domáci zápas vás pozývame spolu so spoločnosťou Ticketportal.
Juraj Kucka po zápase v Ružomberku.
Slovan dostal ďalších 206 vstupeniek navyše

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.